Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a konfigurációról?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Összeállítottam magamnak egy gépet, a véleményeteket kérném.


Alaplap: MSI 970 GAMING

Processzor: AMD FX 8320

Memória: Kingston 4x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black

Videokártya: MSI GTX 960 GAMING 4G

SSD: Kingston 120GB HyperX Fury

HDD: Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX

Tápegység: Corsair CX500

Ház: Zalman Z3 Plus


Munkára is használnám a gépet, ezért gondoltam az FX-re a 8 magja miatt. i7-re sajnos nincs pénzem.. Érdemes valamin változtatni?


A következő kérdésem pedig a hűtés. Arra gondoltam, hogy vízhűtést vennék a processzora, pontosabban ezt:

[link] (LC Power LC-CC-120-LiCo)

Mi a véleményetek róla? Ha esetleg nem megfelelő, 15000 forintot szánnék a hűtőre.


Köszönöm a válaszokat előre is! :)


2016. jún. 28. 22:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Minden játékot vinne HD-ban ha nem is mindet max-on de majdnem....szerintem a hűtő meg nem rossz nem hallottam még panaszt vízhűtés felől.De ha mégsem az mellett döntenél akkor a Cooler Master Hyper 212 EVO is tökéletes.
2016. jún. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lord Hidan ***** válasza:

Használt nem játszik? Én a helyedben inkább vennék egy i7-3770et 10-15ezerrel drágább mint újonan a 8320 de a lapból vissza jön 10-15ért már vannaj.


Ha marad ez akkor lapnak ennyiért már 990-es chipsetet is lehet kapni

ramnak inkább 2x8gb

videókártyából holnap jönnek ki az új amd-k érdemes megvárni mit tudnak.

és tápnak nem vennék CX-et. Inkább xfx pro 450w, seasonic 430w, bq pure power 430w

Hűtőnek ilyen árban nem éri meg játékvizet venni főleg nem egy lc power márkájút. Közel se mennék hozzá. Ennyiért sokkal jobb léghűtések vannak

2016. jún. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AMD-nek két maghoz tartozik egy FPU, ami a valós számítást végzi, ezért 8 amd mag 4 intel magnak felel meg a gyakorlatban.


https://www.youtube.com/watch?v=xKR04WMP9sw


Látszik, hogy egy modern i5 processzor nem csak játékok alatt tud magasabb fpst tud produkálni, de videorenderelésnél is majdnem feleannyi idő alatt elvégzi ugyanazt a műveletet. Ráadásul a feleakkora hőtermelése miatt nincs is szükség 10 ezres hűtőre, ezért AM3+ processzort ma már nem szabad venni újonnan, mert nem tud versenybe szállni a modern megoldásokkal szemben.


Gaming lapot és videokártyát pedig felejtsük el, amíg nem engedhetsz meg magadnak normális komponenseket, ezek úgyis olyan extrákat tartalmaznak, amikre se játékok alatt se munkához nincs szükség. Ráadásul ma érkezett meg az RX480/470/460, amik sokkal nagyobb ár/érték aránnyal rendelkeznek, mint a GTX960.


4x4GB ram 2x8GB ram helyett csak akkor éri meg, ha memóriát tuningolsz (mert kisebb modulokat sokkal könnyebb), de így a bővíthetőséget áldozod be cserébe.


120GB-s Kingston SSD-t ne vegyél, ott nagyon gyengén szerepelnek, 240GB-s fury vagy savage már jó választás.


HDD-ből inkább legyen EFRX (red), ha ssd van mellette, mert sokkal megbízhatóbb.


Tápegységből inkább legyen FDB ventilátoros, megbízhatóbb modell (pl S12II 430). Házból is célszerűbb a minőségre áldozni a pénzt, és nem a ventilátorok számára. Így sokkal alacsonyabb zajszintet tudnánk előrni.

2016. jún. 29. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!