Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HDD vagy SSD bírja jobban?

HDD vagy SSD bírja jobban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a HDD vagy az SSD bírja azt, hogy egész nap hurcolászom a leendő netbookot? Egy ASUS E202SA -ról lenne szó. ugye alapból 500GB-os HDD-vel van, így inkább ez, most az ára is lényeges. De inkább SSD kéne bele, ha vinném ide-oda naphosszat bekapcsolva? Esetleg kint a hintaágyon bírná?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. jún. 28. 17:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az SSD-ben nincs mozgó alkatrész, ezért elvileg strapabíróbb. Gyakorlatilag mind2 bírja azt a használatot, amire kitalálták (a laptop nem azért hordozható, mert lespórolták alóla a márványtalapzatot, ugye).


SSD-vel viszont összehasonlíthatatlanul gyorsabb, gördülékenyebb a rendszer működése, ezért én csak azt tudom javasolni.

2016. jún. 28. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha folyamatosan mozgásban tartod, ráadásul a nap is érheti rendszeresen, akkor egyértelműen SSD. Sokkal kevésbé melegedne a masina, és az aksi is tovább bírná.
2016. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ez a bekapcsolva cipelés nem tesz túl jót a hdd-nek.


Az ssd jobban bírja mechanikailag, de pl torrentezni érdemes lesz a hdd-re vagy egy pendrivera

2016. jún. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen, tudom, hogy az SSD jobban bírja, de egyenlőre csak HDD-re van pénz, no meg nagy felár lenne egy 500gb-os SSD. Akkor lehet még gyűjtögetek. :)

Utolsó: Miért lenne jobb torrentezni egy HDD?

2016. jún. 28. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem #3 vagyok, de feltételezésem szerint azért mert:

1. Ár-tárhely arányban guyebár kimagaslik a HDD (aki szokott torrentezni az meg nem spórol a hellyel)

2. Az SSD igazi előnye a gyors írás-, és olvasási sebesség, ezt viszont torrentes letöltésnél nem tudja utilizálni

3. Apróság, de az SSD 'kopik' az írástól, bár elhanyagolható mértékben, de emiatt 'kímélőbB' számára, ha nem olyan tárhelyként van használva, ahol folyamatosan törlődnek meg újraíródnak adatok.

2016. jún. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!