Mi a különbség a "laptop" és a normál merevlemez között, nem külső méretre?
Vehetek sima 2,5"-ost laptopba vagy külső vinyónak?
Miben van eltérés? Fogyasztásban? Teljesítményben? Stapabíróbb, rázkódásállóbb?
A 2,5'-os egységek általában 5400 RPM-es sebességűek, ami azt jelenti, hogy lassabb, mivel egy átlag 3,5'-os 7200 RPM-es.
Külső egységnek pedig SSD-t is vehetsz, minden attól függ, hogy mi lenne rajta tárolva, valamint milyen időközönként lenne használva és persze az, hogy mennyit szánsz az egészre.
#4
Egy 7200-as notebook hdd kn olyan gyors, mit egy 5400-as asztali.
Halkabb, jobban byírja a mozgást, és kevesebb áramot fogyaszt.
Legnagyobb előnyük hordozható HDD-ként, hogy nem kell hozzájuk külön tépegység, hogy működjenek.
Bevallom, nem tudom. Találkoztam már ezzel a kérdéssel máshol, és senki nem tudta igazán, hogy mi van. Lehet, hogy ez valami olyan marketinges fogalom, hogy laptop vagy notebook. Az Árukeresőn a kategória magyarázataként annyit írnak, hogy a notebook-merevlemez kisebb méretű és drágább. Amiről nem tudom, hogy a józan ember miért keresné a listában külön ezt a fajtát.
De máshol, korábbi keresgélések során úgy nézett ki, hogy a notebook-merevlemezek energiatakarékosabbak. Ami nem feltétlenül jó, egy Seagate Barracuda ezt bizonyította nekem: menet közben állandóan koppan egyet, mintha hibás sávval kínlódna. Egy fórumukon számos különféle nyelvű kérdés és szitkozódás között tallózgatva annyi kiderült, hogy a hardver, ha úgy érzi, hogy éppen takarékoskodhat, akkor leparkolja a fejet és megpróbál leállni, de mivel pillanatokkal később mégis bejön a következő adatkérelem, mégsem áll le. A Seagate lapított, mint szar a fűben, de egyszer kiadtak valami patchet, ami csak félig oldotta meg a problémát, azon kívül csak néhány többé-kevésbé hasznos ötletet adott pár kommentelő.
Ha tényleg igaz, hogy a notebook-merevlemezek takarékoskodnak, akkor ez alapján, ha külső HDD-nek szánom, venném a normált. Mivel a normál működik, és külső HDD-ként nem is várunk el tőle semmi extrát, nem tudom, mit tudhatna még ugyanaz a kaliber, ugyanaz a gyártó, drágábban. Vadonatúj (és nem noname) merevlemezek tudnak hibásak lenni, ez alapján az ember tényleg nem tehet már mást, mint rábök egyre, aztán majd kiderül.
Ha megvetted, ropogtasd meg jó alaposan, például a jó öreg SpeedSys-szel, de minimum egy teljes formázással (esetleg BIOS Setupból), aztán nézd meg a SMART adatokat. Ha nem panaszkodik, akkor lehet, hogy túléli az emberiséget.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!