Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen a gyári hűtése az i5...

Milyen a gyári hűtése az i5 4690k-nak?

Figyelt kérdés

Pár órája vettem ki a dobozból, nagyon kicsi. Most még az ÉMD-s gépemben, Athlon X2, nagtyobb az a hűtőborda.

Játékra vettem, most a konyhaasztalon van minden rész kivéve a dobozából, és egyelőre azon gondolkozom, hogy kezdjek neki az összerakásnak...

Akartam venni most mellé egy CM Hyper 212X-et, de már arra nem volt elég pénzem.

KÉsőbb még cserélhetem?



2016. jún. 22. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Természetesen cserélheted utólag is. A gyári hűtő arra elég, hogy alap órajelen működjön a processzor, játszani is fogsz tudni vele bár hangosabb lesz, és tekintettel a mostani hőségre, nem nagyon fogja díjazni a komolyabb terhelést (baja nem lesz).
2016. jún. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

:) okés

Nem adtak hozzá hűtöpasztát, legalábbis nem találtam a dobozban. Csak így rátehetem a hűtőt?

2016. jún. 22. 17:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Nincs a hűtő alján? Anélkül be tedd rá.
2016. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ne*
2016. jún. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 R.;M.; ***** válasza:
Intel processzorokhoz adott gyári Intel hűtők előre vannak pasztázva.Csak simán rá kell tenni a processzorra és kész is.Maga hűtő az aminek van hangja ha maximális fordulat köré ér.Ha ez zavarja az embert akkor célszerű cserélni komolyabb hűtőre.Na meg alap órajelen a gyári hűtő is elég, de húzásnál már kevés.
2016. jún. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ja :) megnéztem jobban, igen, már rajta van.

De az alaplapon az a barna műanyag lap (ami alá sikertelenül próbáltam beerőszakolni a processzort, majd rájöttem, hogy ki kellene venni,) szintént pasztás a tetején. Ennek mi a célja? az alaplap egyébként egy Asus Z97-C, jobbra nem futotta :(

2016. jún. 22. 18:38
 7/14 anonim ***** válasza:

CM-et ne vegyél.

Nekem 1 évig volt alap gyári hűtő rajta, alapjáraton semmi gondja nem volt.

2016. jún. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
CM-et miért ne?
2016. jún. 22. 20:47
 9/14 R.;M.; ***** válasza:
Miért nem CM hűtő? Nekem 212 EVO van.Nemrég raktam rá vissza a gyári ventilátort mert az is jó. A régi Intel Core2 Quad q9550 procimon ami húzva volt is vígan hűtötte. Most i5 6600-at hűt és nem is hallom a hangját, mivel a VGA-é elnyomja.Nekem annyira nem bántotta fülemet a hangja inkább öcsémet így egy kis időre Noctua NF-F 12 PWM ventilátorral ment.( Igaz a Noctua most rendszerhűtő.
2016. jún. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jól van :) a PWM a 3 vagy a 4 tűs? A 4 tűset lehet szabályozni / van benne hőnérséklet érzékelő, a 3 tűs mindig a maximális fordulatszámon pörög, ha jól emlékszem. Illetve lehet szabályozni, mert a házam tudja... Hogy is van ez?
2016. jún. 22. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!