Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az alábbi gépről mi a vélemény...

Az alábbi gépről mi a véleményetek? Minden működőképes egymással? A tápban vannak olyan kábelek ami a többi alkatrészhez kell . stb? (Játékra kell és alap felhasználásra kell)

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock H110M COMBO-G

CPU: Intel Core i5 6500 3.2 GHz

RAM: Corsair Vengance 8GB DDR4 2400 MHz LPX Red

GPU: Asus GeForce GTX 1070 8GB Founders Editions

TÁP: Chieftec Smart 600W

HÁZ: Zalman Z3 Plus Black

OPT.: Asus DRW-24F1MT fekete OEM


A monitorom felbontása 1920x1080, és azt szeretném, hogy sok-sok évig ne kelljen szidnom semmilyen játék alatt a gépet, hogy nem fut rendesen. Köszönöm előre is :)


2016. jún. 20. 09:54
 1/10 A kérdező kommentje:
Kihagytam a winyót, WD 1TB EZEX
2016. jún. 20. 09:56
 2/10 anonim ***** válasza:
Ehhez minek 600 watt?
2016. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A tápegység nem teljesíti az atx szabvány előírásait, ezt így felejtsd el. A combo-G lap meg ahhoz kellett, hogy ideiglenesen lehetett használni DDR3L lapot (a fele csak DDR3L foglalat!), így van olcsóbb H110 lap lehetőség is. RX480 elég Full HD ultrához, GTX1070 WQHD-hez lett kitalálva, így elpazarolsz 80 ezer Ft-ot. Videokártyával meg ne tervezz hosszútávra, a többivel kéne.
2016. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ha csak 1 monitorod van, megéri megvárni az új amd kártyákat. Olcsóbb is lesz, így mehet a gépbe egy jobb alaplap meg táp, befér egy ssd is mellé.


Táp csere, vegyél xfx core-t 400-550 watt között, esetleg be quiet pure powert, corsair cx450/550et.

2016. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

A Chieftec Smart 600W nem ATX? Az hogy lehet?

AMD kártyára nem várok, egyszer volt AMD, 2 hónap után el is romlott, kösz nem kérek belőle.

2016. jún. 20. 11:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Jelen kontextusban az atx szabványt jelöl. Az pedig hogy egyszer kifogtál egy hibás darabot... Nekem mindegy te pénzed. De rx 480 és jobb alaplap ssd stb sokkal jobban megéri...
2016. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen az AMD-vel van bajom, hanem a kártya teljesítményével. Me gaztán kitudja...... másfél év múlva lehet olyan játék jön amihez ott lesz ajánlotba az 1070...
2016. jún. 20. 11:56
 8/10 anonim ***** válasza:

Az ATX szabvány nem csak a méretet, de magába foglalja a szigorú feszültségszabályozást, az előírt védelmek meglétét stb, és ezt a smart széria nem teljesíti.


AMD, intel, nvidia chipek nem romlanak el olyan könnyen, a kártyáért magáért pedig a különböző gyártók felelnek (gigabyte, asus stb) és ezeknek a minőségéhez az amdnek semmi köze nincs. Továbbá egy branden belül is többféle kártyát készítenek, az egyik áramköre és hűtése fejlettebb, a másik kevésbé.


Aztán azt is érdemes megértened - amit már leírtam -, hogy a grafikus teljesítmény fejlődése ma a legdinamikusabb, ezért videokártyával sosem szabad hosszútávra tervezni. RX480 ma még overkill Full HD-re, ezért arra is bőven elég. Emlékszünk még, hogy tavaly rengetegen megpróbálták magukat túlbiztosítani a GTX980Ti-vel, mert mi lesz hogy ha kevés lesz a GTX970? Hát látod, a mai napig túl erős, ráadásul ma már van egy erősebb GTX1070, azaz kidobtak több, mint 100 ezret az ablakon.


Így az érveléseid eléggé érvénytelenek.

2016. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 kérdezem én, hát nem ez volt végül a cél? Hogy évekig ne kelljen a kártyát lecserélni? Össze is jött azoknak, akik 980Ti-t vettek, hisz most sem kell még cserélni, vagy esetleg én gondolom rosszul?
2018. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
[link] - tippek, tudnivalók tápegység választáshoz. Kérdezhetsz is itt, sőt, táppal kapcsolatban ajánlatos itt kérdezni. Van egy részlista is az ajánlott tápegységekről, illetve a veszélyes tápokról is egy lista. Ha érdekel, én Chieftec CPS-500S tápot használok. Ez a Force széria tagja. Egy ilyen felálláshoz még elég lehet, szerintem a videókártyát is kibirná terhelés mellett is.
2018. jún. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!