Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kattogó táp, túl rövid a kérdés?

Kattogó táp, túl rövid a kérdés?

Figyelt kérdés

Egy Chieftec 500W Smart duruzsol a gépemben, néha pedig üvölt. Igazából a probléma évek óta fennáll, de nem folyamatosan, ebben a pillanatban is például teljesen halk, míg öt perccel ezelőtt kattogott, zúgott. Biztosan a táp az, reggelről szétszedtem, és füleltem, portalanítottam, de nem nagyon segített, alányúltam, hátha rögzítés miatt zúg, de az sem segített sokat.

A hang maga olyan, mintha hallanám, milyen gyorsan pörög, a kattogás olyan sebességgel történik, ezen kívül eléggé zúg. Nem tudom, mennyire fontos infó, de ha lekapcsolom a gépet, akkor míg a többi ventillátor szép lassan kipörgi magát, ez mintha valaki benyúlt volna a lapátok közé hirtelen leáll, de mint említettem, most is tökéletesen halk, nem tudom, hogy ha csapágyas lenne, lennének-e ebben szünetek.

Nem gép bekapcsoláskor jelentkezik csak, hanem egészen random, van, hogy abszolút nem csinálok semmit, elszaladok ide-oda, mire visszaérek, már zúg és kattog.


Mi lehet a probléma, és ha csak a ventivel van, azt lehet-e cseréltetni, illetve megéri-e, vagy annyiba kerülne boltban megcsináltatni, hogy abból majdhogynem vehetnék egy újat tápot is?


2016. jún. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:

szinte biztos hogy a venti. azért elmondom hogy tápba nem nyúlunk főleg nem bedugott állapotba komolyan örülj hogy élsz. kis megoldás lehet ha a ventibe fújsz egy kis wd40-et vagy valami hasonló kontakt tisztítót(és várd meg míg elpárolog) ha a ventivel volt a baj és nem jön elő megint akkor valószínű hogy rövidesen cserélned kell majd rajta a ventit ez ideiglenesen segít de hosszútávon nem jó neki.


a smart amúgy annyira nem is egy jó táp de ha valami irodai szintű konfigról van szó akkor azzal el lesz.

2016. jún. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

:D dehogyis, az alányúlást úgy értettem, hogy kicsit megnyomtam a tápot magát felfele, szétszedni annyira nem szedtem, max lecsavaroztam a házról, de persze amikor jobban nyúlkáltam a gépben, mindig lekapcsoltam mindent. Nem vagyok egy zseni a témában, szóval a táp szétszedését már nagyon nem kockáztattam volna meg.

Sajnos-nem sajnos nem irodai gépről van szó, annó különböző fórumokon "rakattam össze" a gépet, hogy tuti minden passzoljon mindennel, akkor mondták, hogy ez a táp mennyire jó, meghogy eleve a chieftec megbízható, de nekem eddig nem tűnt annyira annak.

2016. jún. 19. 12:17
 3/5 anonim ***** válasza:

nem rossz a chieftec engem és ismerősömet is támogat egy chieftec ctg (eggyel modernebb verzió) vagy 4 éve olyan halkan hogy még életembe nem volt ilyen halk tápom a gépben.

nem azt mondtam hogy rosszak de mai viszonylatban már nem a legjobb ahogy a ctg sem de mégis kiszolgál.


ha akarsz elgondolkodhatsz egy új tápon pcx-en már 15000 alatt lehet kapni corsair cx vagy xfx ts 430w tápot ezek most amik olcsók de ár érték arányban elég jók nem tudom a konfigod de 99%ban biztos vagyok benne hogy elég lenne hozzá.


a másik lehetőség amit írtam hogy kiszeded a ventit megfújkálod megmozgatod megpörgeted és meglátod hogy az okoz-e gondot. gondolom gari már nincs rá de ha van akkor azt lehet érvényesíteni..


vagy rezonálhat a házad is de mivel azt mondtad h random jön elő semmittevés közben és próbáltad stabilizálni kézzel a tápot így kétlem

2016. jún. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Smart széria az irodai szintű. A chieftec egyébként is csak irodára meg belépőszintre gyárt tápegységeket. Én személy szerint egyik modelljüket sem ajánlom. Egyrészt azért, mert az XFX TS 430W pofátlanul olcsó és ilyen bulldozer árral legyalul mindenkit a piacon, másrészt azt be kell látni, hogy ilyen olcsón nincs jó 500W-s tápegység.


Csúszócsapágynál ilyen jellegű probléma előfordul. BeQuiet! Straight Power E10 400W tápegységet szoktuk ajánlani annak, akinek az számít, hogy különösen halk legyen.

2016. jún. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rezonanciára gondoltam én is először, már ami a búgást illeti, de nem találtam arra utaló dolgokat mikor megnéztem jobban, akármennyire is eléggé olcsó kategóriás a ház.


Egyébként a teljes konfig:

Sapphire 7870 2GB vga

8 giga ram, 500 gigás WD winyó

AMD FX 6100 proci

Asrock 970 extreme 3 alaplap

2016. jún. 19. 14:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!