Ha 2 router van a hálózatba, akkor a második routerbe miért kell sima portba kötni és nem a kékbe?
Logikailag is nagyon egyszerű a dolog, két bemenetet összekötsz, akkor mi megy át azon a kábelen? Persze ennél bonyolultabb de ez a lényeg.
Gyakorlatiasabb választ biztos találsz a második linken, azon kívül, hogy:
"A csillag topológia csökkenti a hálózati meghibásodás esélyét azzal, hogy minden csomópont kapcsolatban áll a központi csomóponttal."
A "router" (azért írom idézőjelek között, mert ezek az otthoni használatra szánt eszközök valójában nem csak routerek) kék portját WAN-portnak (WAN = Wide Area Network = Nagy kiterjedésű hálózat = ~az Internet) a ságra portjait LAN-portoknak (LAN = Local Area network = helyi hálózat) hívják.
A WAN és a LAN portok (amely utóbbihoz csatlakozik a router WIFI-interfésze is) között úgynevezett útválasztás (ezért router) történik, tehát két különböző címtartományú hálózat kerül összekapcsolásra. Ráadásul mivel több gép kapcsolódik a helyi hálózatra, és a WAN portnak csak egy IP-címe van, szükség van címfordításra (NAT) is.
Ha a saját, belső hálózatodat akarod kibővíteni, az útválasztás és a címfordítás megbonyolítja az 1. és 2. routerre csatlakozó kliensek közti kommunikációt, sőt a két router dupla címfordítása bizonyos szolgáltatások Internetes elérhetőségét is megnehezítheti.
Éppen ezért kell:
* A második router LAN-oldali IP-címét az első router IP-címtartományán belülire, de DHCP-tartományán kívülire állítani.
Tehát ha az első router LAN oldali IP-címe 192.168.0.1, alhálózati maszkja 255.255.255.0 (így az IP-címtartománya: 192.168.0.1 - 192.168.0.254); DHCP tartománya: 192.168.0.100 - 192.168.0.254; akkor a második router LAN-oldali IP-címe legyen 192.168.0.2 (255.255.255.0-ás alhálózati maszkkal).
* A második routerben kikapcsolni a DHCP-szervert (hogy ne ütközzön az első routerével).
* Az első router egyik sárga LAN-portját összekötni a második router egyik sárga LAN portjával.
* Ha van vezetéknélküli interfész mind két routeren, akkor érdemes mindkettő SSID-jét és WPA-kulcsát azonosra, frekvenciájukat különbözőre állítani. Így nem fogják egymást zavarni, de könnyebb lesz a klienseknek a váltás a két router között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!