Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni hálózat kiépítése így...

Otthoni hálózat kiépítése így jó? A 2. routert hogy kell beállítani és össze lehet kötni a 2-t sima UTP-vel?

Figyelt kérdés
Adott 1 box amibe kintről jön a TV net telefon. Ebből egy UTP kábel megy 1 wifis routerbe - ez jelentkezik be a Digitől kapott e-maillel és jelszóval - és oszt 1 wifit ( eddig világos ). A probléma ott kezdődik, hogy ebbe a routerbe, ha dugok egy 2.at is ( fut végig 1 kábel a padláson és a ház másik végében is kell wifi ) akkor azon nyilván nem fogok tudni belépni a Digis címmel jelszóval, szóval milyen beállításokat kell bekapcsolni? TP-LINK TL-WR543G az első ( ez elvileg kábelen át tud vinni 80Mbit-et, az 54es wifi meg lentre elég ), a másik egy TP-LINK TL-WR841ND. Ezen ha akarok egy wifit is osztani, akkor szimplán megadom ugyanúgy mintha ez az 1 lenne? Persze más névvel.

2014. febr. 19. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:

A második routeren kapcsold ki a DHCP-t és a ne a WAN portjába, hanem az egyik LAN portjába csatlakoztasd a másik router LAN portjáról jövő kábelt. Ezt sima patch kábellel kötheted, mert kiokoskodják egymásközt, hogy megfelelően kapcsolódjanak.


A WIFI neve lehet ugyanaz nem fogja zavarni a rendszert, csak ügyelj, hogy más csatornára kerüljenek.


Alternatív megoldás: Ha a másik helyen látszik az 1-es router wifi-je, akkor akár WDS-t is beállíthatsz. Ehhez nem kell kábel, de lassabb lesz.

2014. febr. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Valami keresztkötésű kábelt olvastam, de eleve azt se tudom mi az, meg elgondolásom szerintem nem láttam akadályát a mezei UTP-nek.

Szóval elméletileg csak a DHCP-t.. quick setuppal biztos menni fog.

A 2. routernél épphogy fogni lehetne a lentit, szóval a wireless kiesik.


Köszönöm a választ, ment a zöld! :)

2014. febr. 19. 21:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Kereszt kötésű kábel, azaz crosslink valóban arra való, hogy gépet-géppel, switchet-switchel köss össze. Régen a 10Mbps hálókártyák korában volt rá szükség, manapság gépet-géppel is köthetsz patch kábellel, megoldják egymás közt az eszközök.


#1-es voltam.

2014. febr. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!