Az SSD mechanikus elven működik?
Figyelt kérdés
mármint mint a hagyományos "merevlemez" a lemezekkel és az olvasófejjel benne.2016. jún. 16. 11:05
1/10 anonim válasza:
Az SSD-ben nincs mozgó alkatrész.
2/10 anonim válasza:
De ezt már Wiki barátnőd is kifejti: [link]
3/10 anonim válasza:
Elektromos elven.A mobiltelefonokban is ennek egy fajtája van, úgynevezett NAND flash chip,ugyan olyan elveken működik mint az SSD.
5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :) és mennyivel gyorsabb a mechanikusnál?
2016. jún. 16. 12:00
7/10 A kérdező kommentje:
Annak már azért van jelentőssége, észrevehet a különbség gondolom... ideje lesz akkor beszerezni egyet.
2016. jún. 16. 14:21
8/10 anonim válasza:
Mivel nincs mozgó alkatrész benne, nem kell fizikailag mozgatni egy olvasófejet semmin, sokkal gyorsabb, sokkal strapabíróbb, és teljesen néma. A hátulütője, hogy a technológia, amit használ nem teszi lehetővé egyelőre, hogy HDD méretű SSD-ket hozzanak létre, és ennél fogva a kisebb méret is drágább. Továbbá az SSD a rendszeres írástól 'kopik'. Ha ugyanarra a pontra nagyon sokszor írnak adatot, akkor elkezdenek elhalni rajta a bitek, és csökken a kapacitása. Ez persze sokmillió írást jelent, de ettől még használódik. A HDD-k esetben nincs ilyen limitáció, ott a mozgó alkatrészekből adódó meghibásodás okozhat elöregedést.
9/10 anonim válasza:
Az SSD-ből is simán lehet akkorát gyártani, mint a mostani merevlemez, csak mit érnek vele, ha nem veszik? Ezért gyártanak 64-128-256G-es, mert erre van a legnagyobb kereslet, amit meg tud fizetni az átlag.
Itt van egy 15TB-os:
SLC esetében egy tranzisztor 1 bitet tárol, az MLC pedig többet (2-3), ez úgy valósul meg, hogy egy bitnél a feszültségszint 0V vagy tápfes, míg 2 bit tárolásánál 0-1,25V; 1,25V-2,5V; 2,5V-3,75V; 3,75V-5V például, több tartományra van osztva.
Az SLC írási ciklusa kb. 100000, az MLC kb. 10000 (bár ez volt 5 éve), az olvasástól nem használódik el.
Nincs benne semmi mechanikus alkatrész, csak sok szilicium, és az elektronokat csapdába ejtő "dobozok".
10/10 anonim válasza:
Remek, HDD-ből is lehetne Petabyte méretűeket gyártani, nem itt van a lényeg. A lényeg ott van, hogy a technológia nem tart ott, hogy az ilyet hatékonyan tömeggyártsák. Ahogy az SSD-ből is azért nem gyártanak Terabyte nagyságúakat, mert túl költséges lenne. Ez pretty much lefedi a "nem technológia amit használ egyelőre nem teszi lehetővé" kijelentésemet. RAM-ból is készült már 128GB-os modul... de kereskedelmi forgalomba 16GB-os kerül, mert azt tudják hatékonyan előállítani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!