Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Peches vagyok ha életem első...

Peches vagyok ha életem első professzionális IPS monitora pixelhibás lett 1 hét alatt?

Figyelt kérdés

Életemben nem volt pénzem jó monitorra.Mindenféle belépőszintű AOC meg Daewoo meg ilyne monitorjaim voltak. Ami épp a legolcsóbb volt.

Soha egyikkel se volt semmi gond. Se pixelhiba se semmi.

De most hogy anyagi helyzetem változott megvettem életem első valóban profi IPS monitorát: Dell Ultrasharp. Agyonajnározott monitor elég csak a neten beírni típus + review. Midnehol magasztalják.

és: 1 hét alatt pixelhiba. A nagy profi monitor?


Ez mezeien egy pech?


2016. jún. 9. 18:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy 1 hét alatt történt volna. Hanem már rajta volt csak most vetted észre.

Nincs garancia?

2016. jún. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Í.J. Sőt más is, nem csak te. Én TV -vel jártam így egyszer. 2 egymás után amit elhoztam szar volt, pár nap alatt bedöglött. Pedig az eladó (aki ismerősöm is volt) állította hogy még nem hoztak vissza a ebből a típusból soha, hogy valami baj van vele.


Sokam ezért váltanak extra pixelhiba garanciát. Még akkor is ha úgy pár ezerrel drágább.

2016. jún. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy hű a nagy profi monitor hű de szar az olcsó régi mennyire jó. Ez véletlenek sorozata. A pixelhibák általában a legelején, illetve az életük végefellé szoktak előjönni. Egyébként meg a Dellnek van az országban az egyik legkorrektebb garanciája. Ha vonatkozik rá az NDB garancia akkor kb házhoz jönnek adják az újat viszik a régit.
2016. jún. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem egy 3 éves Dell P2314H monitorom van, meglehetősen jó darab a számomra és semmi baja nincs. Igaz egyetlen monitorunkon sem volt pixel hiba (vagy nem látszódott) se a régi TFT se az IPS monitorokon. A szűkebb családban is csak egy esetről tudok (tesóm LG monitor-TV készülékén jelent meg egy pixel hiba fél éven belül, de amúgy keresve is alig lehet megtalálni...persze ha már tudod, hogy ott van az zavaróbb lehet, de ha nem foglalkozik vele az ember, akkor a mindennapokban eltűnik).

Amúgy bármikor, bármiből ki lehet fogni valami hibás darabot, kérdés csak az, hogy milyen arányban. Pár éve én a WD vinyókkal szívtam nagyoka...amik megmaradtak azok viszont nagyon jól nyomják (a WD Black 640GB-os merevlemezem már 7 éve nyomja rendületlenül, amit egyébként kis ráfizetéssel egy kb azonnali garis Black 500GB helyett vittem haza).

2016. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordul az ilyen. Gariztatod, ennyi.
2016. jún. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
Az a baj, hogy nekik még ennyi belefér, a szabvány szerint. Nem cserélik. Netes vásárlásnál ilyenkor a legjobb trükk, elállni a vásárlástól.
2016. jún. 10. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!