Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől függ, hogy milyen...

SzLevi90 kérdése:

Mitől függ, hogy milyen RAM-mal bővíthetem a gépemet?

Figyelt kérdés

Most vettem egy ASUS ROG GL552JX-CN369D Notebookot 8GB RAM-mal, de 16-ig bővíthető. Az előző gépem egy Samsung R580-as volt, és szeretném átrakni belőle a 4GB RAM-ot. Elvileg mindkettőben DDR3 van.

Függ még valamitől a kompatibilitás, vagy mehet bele?



2016. jún. 6. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Frekvencia. Ha magasabb az egyik frekvenciája, akkor a másik, értelemszerűen a kisebb frekvencián dolgózó RAM frekvenciáján fog dolgozni a nagyobb. Ha DDR3as mind a kettő, akkor elméletileg mehet. Késleltetésben (CL) is lehet különbség.
2016. jún. 6. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha 1x8 van benne, jobb lenne 2x8, szerintem.
2016. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az alap RAM 1600 MHz-es, amit beletennék, az csak 1066-os. Ez mit jelent a gyakorlatban?
2016. jún. 6. 22:09
 4/6 MGéza ***** válasza:
Gyakorlatban azt jelentené, hogy a gyengébb ram miatt a lap lekorlátozná a nagyobb órajelé a kisebbére. Tehát többet buknál mint nyernél, amúgy sem hiszem, hogy egy laptopnak nem lenne elég 8gb ram, hacsak nem munkára használod.
2016. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az azért komoly különbség. Ne tedd bele!


Maradjon 1x8GB, szerintem is bőséges. Ha netán még is úgy érzed, hogy kell, ua olyan 8GB-ot tegyél mellé.

2016. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy most vettem ezt a gépet, és már most előfordul, hogy "nem válaszol", és én arra gyanakodtam, hogy kevés a RAM, bár nekem is gyanús volt, hogy 8GB nem elég. Talán túl sok program futott egyszerre, bár egy ROG gépnek bírni kéne.


Köszi a tanácsokat!

2016. jún. 7. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!