Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 450 wattos jófajta CoolerM...

Egy 450 wattos jófajta CoolerMaster táp elég lesz egy GTX960-hoz és egy i5 4460-hoz?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 21:32
 1/10 A kérdező kommentje:
Csak egy darab vinyó meg 3 db ventillátor van mellette.
2016. jún. 5. 21:34
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A watt bőven elég, viszont írd le, melyik tápra gondolsz pontosan, mert hátha van jobb is az áráért. (Cooler Mastert annyira nem szoktunk ajánlani.)
2016. jún. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy már megvan. Gépfejlesztés lesz nem újat rakok össze.

Egyébként ő az:

[link]

2016. jún. 5. 21:42
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
Ez az a bizonyos határeset tápegység. Mondjuk nem ér meg 15 ezret. Használd egészséggel.
2016. jún. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%
GX az jobb fajta Cooler-széria, ATX szabványt teljesíti, tesztek vannak róla. Maradhat. :)
2016. jún. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
4./5. Már 4 éve megvan nem értem hogy érted hogy használjam egészséggel, meg hogy nem ér annyit. :D
2016. jún. 5. 21:57
 7/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem az teszi a jó tápot, hogy sokáig húzza. Nekem is van egy 12 éves mercury tápom, ami még mindig működik abba a szaros pentium 3 gépben. És az veszélyesnek minősül.


Van különbség egy Cooler Master GX 450W és egy Seasonic X 460W között, tudod? Az utóbbit nevezem jó tápegységnek. De nem is kell ilyen messzire menni, mert egy Fractal Design Edison M 450W-t nevezek középkategóriás tápegységet. Vagy ha már Cooler Master, akkor a G450M-t nevezek belépőszintű tápegységnek.


A GX széria nem a legfényesebben teljesítő modell, például a feszültségértékben éppenhogy teljesíti az ATX szabványt, OTP félre van kalibrálva, csúszócsapágyas ADDA ventilátor és gyenge a design. A kondenzátorok az egyetlen pozitív dolog a GX-ben.


Szóval sem attól nem lesz jó tápegység, hogy teljesíti a szabványt (attól csak biztonságos lesz) és nem attól lesz jó egy tápegység, hogy sokáig bírja (attól csak azt tudjuk meg, hogy nem kínai másolat). Mindent éppen meg tudott oldani, ezért lesz határeset, vagy ha úgy tetszik, tök jó irodai tápegység.


Mivel egy S12II-430 már valahol 16 ezerért kapható, vagy egy XFX TS 430W 13 ezertől (mindkettő magasabb minőséget képvisel), ezért nem fogom a kedvedért azt mondani, hogy megér 15 ezret. Mert nem.


És ezért határeset, mert szerencsére a rendszered összfogyasztása 200W-t sem fogja soha elérni, ezért nincs értelme lecserélni.

2016. jún. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tiszteletben tartom a véleményed, de nem tudom miért írod le mindezt. Nem tudok 4 évet visszamenni az időben és másik tápot választani. Akkoriban igenis jó vétel volt, ma már biztosan nem lenne ha ha egyáltalán lehetne kapni.
2016. jún. 5. 23:51
 9/10 anonim ***** válasza:
64%
Te kérdezted, hogy elég-e a tápegység. Én válaszoltam, nem elégedtél meg a válasszal. Kifejtettem. Most meg az a baj, hogy kifejtettem.
2016. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BM-Striker ***** válasza:

A maga árkategóriában a tép jól sikerült konstrukció, egy kategóriába esik a Seasonic S12 II szériával(XFX Pro/TS szériában is ez a belső van).


Seasonic G és X széria természetesen jobbak.


Maga a tép ezekhez hardverekhez kiváló párosítás egy kedvező árú középkategóriás gépben.

2016. jún. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!