Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplapokhoz adnak magyar...

Alaplapokhoz adnak magyar nyelvű kezelési útmutatót vagy nem?

Figyelt kérdés
Deszka vásárlás előtt állok, és most látom a gyártók oldalain, hogy legfeljebb marketingduma olvasható magyarul, de a kézikönyvek csak angolul meg kínaiul (Asusnál több nyelven, de magyar ott sincs). Na, ha a dobozban is ugyanez a helyzet, meg leszek lőve. Ugyanis kizárt, hogy így össze tudom rakni a konfigomat, olyan vaskos angoltudással, amit egy 100 órás kezdő tanfolyamon szívtam magamba.

2016. jún. 3. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

angol van, német, néha francia, spanyol meg kínai.

Magyar útmutató nincsen hozzá.

Ha nem vágod a leírást, akkor kérdezz meg ismerőst, aki ért angolul hogy segítsen neked. De ha megmondod a pontos alaplap típust (akár 1-2 oldalt feltöltve ide) biztos szívesen segítenek neked lefordítani, hogy sikerüljön.

2016. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Akkor fogok vele szenvedni, az biztos... :( A ház már nálam van, de persze papírom ahhoz sincs.

Kösz, hogy felajánlod a segítséget, előfordulhat, hogy majd élek is vele, ha elakadnék.

Egyébként eredetileg GIGABYTE GA-B150M-DS3H-at terveztem rendelni, mostanában viszont elgondolkoztam rajt, hogy hátha jobban járnék egy ATX-szel (ASRock B150A-X1).

2016. jún. 3. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:

ATX-nél általában több a ram slot, meg a pcie slot, jobban hűthető (meg általában több sata3-as csati is van rajta).


A legtöbb dolgot cask 1 helyre lehet dugni, szóval azzal nem lesz gond.


Amire figyelj: először a tápot szereld be, van rajta egy CPU kábel, azt húzd be először hátulról az alaplap helyének a tetejére.

https://www.youtube.com/watch?v=0bUghCx9iso


A másik trükkös, amikor a kis kábeleket kötöd be (indítás, reset stb). Rá van nyomtatva mi micsoda, a könyvben szépen van róla ábra hova kell dugnod a sok kis csatlakozó végből. A legtöbbet 2 helyre kell bedugni, az egyik nyílásnál van egy háromszög (a műanyag anyagából kiformázva), na az a pozitív. Ezt ne nézd be, hacsak nem akarod lepörkölni a gépedet.

2016. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Jól jött ez a figyelmeztetés, köszi.

A linkelt videó tetszett, és legalább hasonlók vannak fent magyarul is.

2016. jún. 4. 00:29
 5/5 Panda Péter ***** válasza:
a nagyobb gyártók mondjuk rendszerint azért valami alapszintű leírást magyarul is belepréselnek a manualba, vagy tévedek?
2016. jún. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!