Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem ismeri fel a gépem...

Miért nem ismeri fel a gépem a billentyűzetet?

Figyelt kérdés

Sajnos a kérdés nem ilyen egyszerű, csak hosszú kérdést nem akartam kiírni.

A gépemen elszállt a billentyűzet, a leütött betűket, számokat nem jeleníti meg a gépen (tehát se neten, se wordben, sehol) viszont a kiegészítő gombokat, pl media-> behozza a progit rá (KMPlayer), a hangerő gombbal hangosabb lesz a zene stb. Végigpróbáltam minden USB-t, majd másik billentyűzetet ami olyan régebbi csatlakozós, de egyikkel se tudok írni. Anyu gépén megnéztem mindkét billentyűzetet, tökéletesen működnek.

Mégis, mi a baja? :/ A gépem miért nem reagál a leütött billentyűkre (a kiegészítő gombok kivételével persze, na de egy média gombbal meg ilyenekkel semmit se érek...)

A csatlakozással nincs baj, az egeret, nyomtatót, pendrivot felismeri.


Szeretném már a saját gépem használni, de így nem lehet...


2010. ápr. 9. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi lehet a baj, de próbáld meg ezt (XP-n):

start/futtatás/ intl.cpl nyelvek fül/részletek gomb hozzáadás, és itt válaszd ki a magyart.

Hátha segít. (a karaktertáblából másolás beillesztéssel szúrd be a betűket)

Más gépen nem próbáltad a billentyűzetet? Vagy másik billentyűzettel a gépet? Ezekből kiderülne, lehet, hogy a billentyűzet elromlott, és csak azok a médigombok működnek rajta.

2010. ápr. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Épp ez az, hogy most itthoni gépen mindegyik billentyűzet működik, most is, amivel írok, ezt is átkötöttem sajátomra, hátha a billentyűzetek a hibásak. No de ezzel se működik!

Kipróbáltam úgy, hogy nem USB portba kötöttem hanem abba a másik, kerekbe, és úgy se. (bocsi, nem tudom annak mi a neve, de régebbi billentyűzeteket is csak oda lehet pl)


Valami a géppel van, amit mondtál, az se jött be :( És egy erős, jó gép, nem fogok másikat kapni... És sajnálnám is, eddig semmi baja nem volt.

2010. ápr. 9. 16:35
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg Windows CD-ről bootolni (egyenlőre nem kell újratelepíteni), ha jól emlékszem, ott van egy menü az elején, ha ott működik, a billentyűzet, akkor a Windows-al van baj, ezesetben egy újratelepítés biztosan megoldja a problémát.

A nyilak sem működnek? Akkor a BIOS-ba belépve megpróbálhatod, hátha ott működnek, ha ott működnek, akkor szintén Windows probléma.

2010. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A "régebbi csatlakozót" Ps/2-nek nevezik, És nem tudom, hogy mennyire értessz a géphez a ps/2 billentyűzetnél működik csak USB-NÉL NEM!! Tehát van a gépben egy jumper amit ha átraksz akkor a billentyűzetet veszi a gép kikapcsolt állapotban (ezt általában billentyűzettel való bekapcsolásnál alkalmazzák), de hátha neked így működne, tehát lehet, hogyha átraknád a jumpert vagy átrakatnád akkor talán venné a billenyűzetet.

A billentyűzettel való bekapcsoláshoz még megjegyezném, hogy ott be tudod állítani a biosban, hogy kóddal vagy ha van a billentyűzeteden olyan, hogy power gomb akkor azzal kapcsoljon be!

2010. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

/az előző vagyok/

Vagy lehet csak el van mozdulva a jumper és nem érintkezik a kis rézlábakhoz mozgasd meg és ha akkor sem veszi akkor, ha garis akkor vidd vissza a gépet ha pedig nem, akkor hívj egy szakembert :).

(Amúgy az a kis jumper nincs olyan messze a ps/2-es csatlakozóktól ott kell lennie a közelben úgy 5cm-eren belül.

2010. ápr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, közben meglett a probléma, elég fura: az USB-k, ha kettőnél több van használva, nem működnek... (lehet egyáltalán ilyen?)Lekapcsoltam a nyomtatót, most működik a billentyűzet... Próbaképp bedugtam a pendrive-t, rögtön elszállt a billentyűzet :) Ilyen sosem volt, ráadásul a másik kis dugasz sem működik, ha valamit még csatlakoztatok USB-be :S (az a kerek, lila színű kacat).

Nekem nem áll össze a kép, de legalább mehetek vissza írogatni :) Köszönöm a segítségedet!

2010. ápr. 9. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!