Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HOgyan kell egy laptopot...

HOgyan kell egy laptopot helyesen használni?

Figyelt kérdés

Lítiumos akumulátorral működik, és azt hallottam, hogy akuval együtt és hálózati tápkábellel egyszerre nem működhet (kivéve, ha töltik), mert rontja az élettartamát, és teljesen lemeríteni nem szabad.


Ezen kívül nem tudok a laptopról és az aku helyes használatáról semmit. Nem kaptam hozzá használati utasítást, csak annyit, hogy ne dobjam tűzbe blablabala...


Szabad egy laptopot bekapcsolt állapotában kézbe venni és mozgatni?


Hogyan kell tölteni?


Szabad töltés közben bekapcsolva használni?


Nem jutnak eszembe más kérdések, de tapasztalt felhasználók kérem írják meg, hogy hogyan kell alkalmazni egy laptopot, úgy,hogy a két éves garancián felül is működő képes maradjon.


Hálás köszönettel:

egy zöldfülü :)


2010. ápr. 8. 22:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én jó ideig (1-2 évig) úgy használtam, hogy tápkábel és az akkumulátor is benne, szerintem semmi baja nem lesz, persze, ki is lehet szedni (néhány hónapja már én is így használom) csak táppal. Amúgy megjegyezném, hogy ha valamit használsz, annak mindenképp rövidül az élettartama.

Igen, a laptop mozgathat, de a winchester sérülhet, nagyobb ütődésektől.

Én bekapcsolva hagyom, volt hogy napokat is ment.

Természetesen töltés közben is lehet használni.

Hozzátennék még annyit, hogy puha felületeken, vagy ahol nem jó a szellőzés ne használd, könnyen túlmelegedhet (bar alapvetően ez nem veszélyes, mivel a processzorban van hőérzékelő, ami egy bizonyos hőfok felett kikapcsolja a gépet, ilyen az ágy, vagy laptop táska)

2010. ápr. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
köszönöm gyors válaszodat, ez meglepő, hogy ágyon, vagy ölben nem lehet használni, hiszen filmekben és utazások során is látni, hogy használják ilyen helyeken is?!
2010. ápr. 8. 22:10
 3/12 anonim ***** válasza:
Megjegyezném h néha azért ha aksi nélkül használod bele dughatod 1-1 órára mert nem árt neki ha működik mert ha nem használod néha néha nem fogk menni vele (tapasztalat)
2010. ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ha egy mód van rá, ne rángasd mikor merevlemezzel fájlokat mozgatsz. Nagyon rövidülhet az élettartama. A képernyő sem szereti ha állandóan vibrál (pl vonaton), mert bereped a sarkainál


nem hiszek ezeknek az "elektronikusan leválasztódik a töltőáramról ha teljesen fel van töltve" marketingdumának. Elvégre ezt is kínaiak tervezték, mint mindent. Nem üzlet az üzlet, ha nem veszel évente új akkut.


én mindig kiveszem az akkut ha otthon vagy a koliban vagyok, úgyis teljesen fel van töltve és konektorközelben vagyok. Elutazás előtt beteszem, és még ACről ellenőrzöm mennyire sütötte ki magát, és ezzel töltöm is.


mikor megérkezek, persze hogy bekapcsolva töltöm. Az akkutöltés nem igényel nagy amperben mérhető áramot, többnyire az akkuteljesítmény 10% áramával szokás tölteni. Egyébként is mit csináljak addig? :D

2010. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
2010. ápr. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

rajta hagyhatom az akkut kikapcsolt állapotában?


Ha már bekapcsoltam a tápkábelt kihúztahom, ha az akku is csatlakoztatva van?


Köszönöm! :)

2010. ápr. 9. 09:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindkettőre igen.
2010. ápr. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!! :)
2010. ápr. 10. 10:25
 9/12 A kérdező kommentje:
Árt neki, ha egy nap 3x, 4x ki-be kapcsolom hosszabb időre? inkább maradjon egésznap bekapcsolva, mert az kevesebbet árt, minhogy 3x 4x kapcsolgasság ki-be egy nap? köszönöm! :)
2010. ápr. 13. 23:45
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem nem árt neki. Én hordozom az enyémet naponta többször is és kikapcsolom, mert rossszab lenne ha bekapcsolva vinném.

De annyit még én is hozzáfűznék hogy ha használod áramról (akksi nélkül) egy héten legalább egyszer használd akksival, mert nem jó neki ha nem használod attól romolhat az akksi élettartalma, és kevesebb üzemidőt bírhat.

És az akkumlátort mindig feltöltött állapotban tárold.

Remélem segítettem én is.

2010. ápr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!