Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most rakok össze egy PC-t,...

Most rakok össze egy PC-t, kérdéseim lennének ezzel kapcsolatban?! Többi alant

Figyelt kérdés

Tehát a főbb összetevők (GPU, CPU, RAM stb) megvannak, viszont az online áruház ahol meg fogom venni, emailben mást ajánlott a procihűtő és az SSD helyett: Tehát az általam választott Cooler Master Hyper T4 procihűtő helyett Noctua NH-U9S tipusút ajánlott, mert hogy az "sokkal jobb". Szerintetek melyiket vegyem? Mindkettő 40 euró körüli szóval egyik sem lehet rossz...

Másik dolog amit ajánlottak, az SSD. Tehát én 128-ast választottam, ők azt ajánlották hogy legyen legalább 250 GB-os. Megint nem tudom hogy melyiket vegyem, hisz nekem a 128-as is csak a rendszerre lesz hogy gyorsan töltsön, fájlokra meg lesz 3 Terás vinyó szóval...



2016. máj. 10. 12:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha leírnád a teljes konfigurációt, akkor tudnánk segíteni, hogy mivel arányos. Egy szorzózáras processzorhoz például egy T4 is felesleges, az általad kiválasztott SSD-ben pedig a pontos típus is számít, mert hatalmas eltérések vannak.
2016. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Tessék:

Processzor: Intel Core i7 6700K Skylake 4.2GHz

GPU: NVIDIA GeForce GTX 980 Ti 6 GB

RAM: 16 GB DDR4 3000 MHz

Harddisk: 3 TB

SSD: 128 GB

Socket: Intel Socket 1151

Chipset: Asus Pro Gaming Z170

System: Windows 10 Home

Táp: Corsair RMx 750

2016. máj. 10. 13:36
 3/15 anonim ***** válasza:

SSD pontos típusa kell, mert bizonyos szériáknál sokkal gyengébb teljesítményre képes a 128.


RMx pedig elég szigorú ahhoz, hogy bármekkora tuningra alkalmas legyen. Ugyanez vonatkozik az alaplapra is. Emiatt a bolt véleménye jogos, T4 eléggé kispályás ezekhez képest, de én itt már vízhűtésben gondolkoznék, esetleg DH15.

2016. máj. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Tessék, SSD:

ADATA SSD Premier Pro SP900, 128GB

2016. máj. 10. 13:41
 5/15 A kérdező kommentje:
+ Kérdezném hogy T4-es mért kispályás hisz a fordulatszáma alig tér el, ráadásul a Noctua hangosabb is... Szerintem nincs akkora különbség köztük...
2016. máj. 10. 13:43
 6/15 anonim ***** válasza:
Igazuk van, a 128GB modell 270/130MB sebességre képes (olvasás/írás), míg a 256GB modell 390/260MB. Ebben az ársávban egyébként a Samsung 850-es szériát szoktuk ajánlani.
2016. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
ez a modell 550/520 MB sebességre képes
2016. máj. 10. 13:48
 8/15 anonim ***** válasza:

Figyelmen kívül hagyod, hogy kétszer olyan vastag a hűtőborda a noctuán, a bordák is sűrűbbek. Vagy a csapágytípust (módosított sleeve vs módosított FDB), a ventilátor minőségét. Egyébként a noctua halkabb és kevesebbet fogyaszt.


Gondolom az üzlet adatlapján nézed ezeket az értékeket, a hivatalos honlapokon teljesen mást írnak. Az SSD-t is elnézed.

2016. máj. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Megnéztem a hivatalos oldalán is, és ott is annyi a sebessége. Sztem a 128 GB az elég lesz, csak a rendszert + programokat teszem rá, minden mást a HDD-re fogok tenni.


Még 1x megkérdem: tényleg ég és föld a különbség a kettő ventilátor között??? Mert ha nem akkor elég az olcsóbb is, már így is sokat fogok költeni a PC-re...

2016. máj. 10. 13:56
 10/15 anonim ***** válasza:

Akkor nézd meg megint (AS-SSD és crystalmark benchmarkok azok, amihez lehet viszonyítani)


[link]



Te veszel tuninggépet nem én. Neked kell eldöntened, hogy meddig akarod húzni. T4 kevesebbet bír, U9S többet.

2016. máj. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!