Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék közben elmegy a kép, mi...

Játék közben elmegy a kép, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Adott egy új gép, használt processzorral, és videokártyával. Az eddigi tesztek alapján elég videokártya gyanús a dolog, mert cpu stressz tesztnél nem produkálta ezt.

A jelenség: Elindul egy játék, vagy egy 3D mark teszt, és rövidesen kiírja a monitor hogy nincs csatlakozás, és ennyi.. a gép ventijei ettől függetlenül mennek, de csak újraindítással lehet életre kelteni.

A gép:

AMD Fx 4300 processzor

GTX 560 1GB DDR5 Direct CU (egy ventillátoros)

8GB HYPERX ram

Asrock alaplap

Thermaltake Hamburg 530W táp

Én már gondolkoztam azon is, hogy talán a táp nem bírja... de nem tartom a leg valószínűbbnek.



2016. máj. 7. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

kb bármi lehet.

alaplap, vga, vga kábel, táp, monitor, (driver).

A tápnak am bírnia kell, ettől függetlenül lehet, hogy az a ludas.

2016. máj. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Hominida ***** válasza:

Sokat számít, hogy mennyire rövidesen. Hogy legalább egy ideig látod-e a program futását. És hogy amikor a kártya lekapcsolja magát, akkor nem valamilyen képmód- vagy képfrekvencia-váltás történt-e éppen.


Ha a kikapcsológombot röviden megnyomod, nem indul el a rendszer leállása? Ha a Ctrl-Alt-Del-t kicsit hosszabban lenyomod, nem kapod meg azt a képet, ahol a Feladatkezelő van? Az Alt-Tab-ot kicsit hosszabban nyomva nem ugrik át a Windows egy másik futó programra?


Sajnos nem tudok most ilyet megnevezni, de talán érdemes lenne valami olyan programot szerezned, amely nem csak figyeli, hanem naplózza is a feszültségeket és hőmérsékleteket is, tehát egy fájlba írja. Ha a kártya lekapcsolódása után pár percig hagyod még, akkor talán a fájlt használható állapotban megtalálod, esetleg a Windowsban kijelölt temp mappában, és abból kiderülhet valami.

2016. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, semmire sem reagál utána. Illetve a logoló program is elhallgatott utána, csak a leállásig logolt. Nem nagyon van mát tippem, hogy mi lehet. Most egy 3dmarkkal próbáltam, az épphogy betöltötte a tesztet, indult volna, és puff
2016. máj. 7. 18:29
 4/8 Hominida ***** válasza:

Én néhány mostanában szerzett régebbi játékkal jártam úgy, hogy full screen módba akarnak kapcsolni, de ettől a monitor elsötétült, a gép lefagyott. Az egyetlen különbség az, hogy nálam a monitor nem kapcsolt készenléti módba, mert ezek szerint kapott valami vezérlőjelet. Sokat szenvedtem némelyikkel. Volt, hogy az oldotta meg a problémát, hogy rendszergazdai módban indítottam, de olyan is volt, hogy csak akkor indult, ha kikapcsoltam a HIPS-et (viselkedésvizsgálót). Feltehetőleg azért, mert az közben üzenni próbált nekem, csak összevesztek. Amikor sikerült elindítani, akkor tudtam állítani a monitoropciókon, és rendbe jött.


Nem lehet, hogy nálad maga a monitor nem tud valami olyan módba kapcsolni, amire a kártya kapcsolni akarja? Felbontás, frekvencia, tudomisén? Nézd meg a dokumentációját. A tesztprogramot pedig futtasd valami csökkentett beállításokkal, akkor talán kiderül, hogyki ahibás.

2016. máj. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Hominida ***** válasza:
Monitortesztelésre nézd meg a Performance Test 8-at, abban van szelíd és nem annyira szelíd teszt is.
2016. máj. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Kideritettem szerintem a táp kevés neki terhelés alatt. Cd olvasót kikötöttem +150el lejjebb vetteü az órajelét és most nem podukálja ezt wotnál 2órája. Csgon kipróbálom majd. Tesztet természetesen azért megcsinálom! Köszi!
2017. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nálam végül a táp volt a problémás. Szerintem lehetett valami gyári problémája, mert elégnek kellett volna lennie, illetve a mostani sem erősebb, mégis bírja.
2017. júl. 29. 08:53
 8/8 anonim válasza:
igen a táp a luda, mekem is ez volt a gondom és kiderült a táp gyenge volt hozzá!
2018. ápr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!