Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Retina Macbook Pro-ból elég...

Retina Macbook Pro-ból elég lehet a 128 SSD, ha ennyi adatom van, mint ami a linkelt képen?

Figyelt kérdés

Illetve a D-ről vonjunk le még 20-at, mert azok csak ideiglenes fájlok, na meg OS X gondolom nem foglal 30 giga helyet, mint Windows a C-n jelenleg.

[link]


Azért 65K Ft nem elhanyagolható különbség.

Ennél több adatot azon sem fogok tárolni valószínűleg. Főleg doksik, illetve alkalmazások.



2016. ápr. 21. 21:00
 1/10 A kérdező kommentje:
Én úgy érzem, hogy elég lesz, de egy csomó fórumon írják, hogy érdemesebb a 256-osra ugrani egyből. De a saját helyfoglalásom alapján nem érzem indokoltnak. Ezért írtam ki a kérdést.
2016. ápr. 21. 21:01
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha kevés veszel 20e ft-ért egy ssd-t meg egy usb-s tokot. Vagy csak egy sima pendriveot
2016. ápr. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 BM-Striker ***** válasza:
100%

#1


OSX sok helyet használ.


Munkahelyen egy 160gb-os iMac-an pl állandó helyhiány van.

2016. ápr. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, azt kihagytam, hogy lehet hozzá sd kártyát venni :)

Ha elég lenne rendszernek, doksiknak és alkalmzásoknak a 128 GB, akkor inkább költeném másra a fennmaradó összeget.


De gondolom azon az iMac-en vannak helyigényes munkaprogramok, ha nem tévedek.

Enyémen meg kb. az alap OS X-es appok, pókerkliensek, szövegszerkesztők, böngészők, egyetemi doksik, előadások, néhány 100 kép.

2016. ápr. 21. 21:11
 5/10 BM-Striker ***** válasza:
100%

#4

Mindenképpen kevés lesz a 128gb.


Ne a Windows-ból indulj ki.

2016. ápr. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Értem. Én is egyébként a 256-ra szavazok, úgyhogy valószínűleg az lesz.

8GB RAM még elég ugye? :D

2016. ápr. 21. 22:13
 7/10 anonim ***** válasza:

128 giga az elég karcsú. Csak akkor működhet, ha lesznek olyan adatok, amiket nem muszáj a gépeden tárolni, hanem pl.: külső vinyó, vagy pendrive, vagy memóriakártya, vagy online elérhető tárolók google- drive, vagy valami hasonló.


Jobb a 256 gigás, de egyértelmű, hogy az az árrés ami a kettő között van, az elég sok.... bár hosszútávon megfizetődő lenne, de hozzáteszem, hogy te is rendelhetsz majd később hozzá egy nagyobb vinyót, és kicserélteted, ha gond lenne.... persze azt az árat nem tudom megmondani, hogy mennyi lesz. Idővel biztosan olcsóbb lesz.


Én ha vennék, akkor 256 gigásat választanám.

Sőt ismerve magamat, inkább gyűjtenék az 512 gigásra, úgyis egyszer fizetem meg:)

2016. ápr. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 Sajnos a Macbookok nem bővíthetőek, legalábbis a Retina Pro nem, mivel minden integrálva van :)

Valószínűleg a 256-os mellett fogok dönteni. Emellett használok majd SD-kártyát, és külső HDD-t is.

Szerintem a 256-on kényelmesen elleszek. Zenét a lejátszóra teszem, filmeket HDD-re, vagy asztalira, ha meg bírom szerelni :D


Ment a zöld mindenkinek, köszi

2016. ápr. 21. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Pedig én azt olvastam az elején, hogy lesz vinyót nézve bővíthető változata, ami nehezebb is lesz, meg drágább... de akkor biztos csak a hype hatás hozta ki az infót. :D
2016. ápr. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Legjobb tudomásom szerint integrált, de lehet nem vagyok elég tájékozott, 1-2 hónapja kezdtem foglalkozni az Apple-lel. De már be is húzott :O
2016. ápr. 21. 23:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!