Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Macbook Airben az i5 és i7...

Macbook Airben az i5 és i7 között mennyi különbség van? Megéri az árkülönbözetet?

Figyelt kérdés
Böngészés, jegyzetelés, néha HD film, zenehallgatás, prezentáció, táblázatok

2016. ápr. 9. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Amiket most leírtál azt egy celeron is megtudná csinálni!

i5-játékra

i7 munkára van!

2016. ápr. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Macen nem játszunk :) Arra ott a PS4.


Az érdekelne, hogy ha 4-5 évre tervezek, akkor elég lesz-e még akkor is az i5 vagy érdemes i7-tel kezdeni most, hogy ne kelljen 2 év múlva máris cserélni?

2016. ápr. 9. 21:42
 3/11 anonim ***** válasza:
i5 skylake érné meg!Nem tudom hogy most azokból tettek-e bele!De mindenképp skylake-es processzorral válaszd ki!Mert az a legmodernebb!i5 is elég lesz ezekre még vagy 10+ évig!
2016. ápr. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Akkor még várni kell, Skylake szerintem idén lesz. WWDC után többet tudunk majd :)

Köszi :D

2016. ápr. 9. 21:53
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs sok különbség a két processzor között, amire neked kell, arra egy Core2Duo is elég lenne (felteszem, nem több tíz MByte-os Excel táblázatokról van szó rengeteg származtatott cellával).

Skylake processzorból nem sok előnye származik az Air-nek. Leginkább GPU-n illetve ennek általános számítási célokra történő felhasználhatóságán javítottak, ezeket max masszív táblázatok esetén lehetne kihasználni (már támogatnák a szoftverek).

Egyébként egyes vélemények szerint Air "szükségtelenné" vált a tavalyi Macbook mellett, mert lényegében ugyanazt a területet (presztízs) fedik le - ergo LEHET, hogy nem fogják a továbbiakban frissíteni, ahogy teszik ezt a nem retina Macbook Pro-val is 2012 óta.

2016. ápr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5

A sima Macbookot nem nagyon dicsérik sehol. Eredetileg azt néztem, de egyrészt drágább, másrészt 1(!) csatlakozó van rajta. Az nekem egyáltalán nem elég.

Az Air pontosan kiszolgálná az igényeimet.

Majd elmegyek márkaboltba is érdeklődni a Skylake-ről, kíváncsi vagyok mit mondanak.


Ha nem túl nagy lesz a különbség (ami az Apple jelenlegi hozzáállásából valószínűleg így lesz, nézzük csak az iPhone SE-t, tulajdonképpen 2 korábbi modellből gyúrták össze), akkor megvárom, amíg leesik a 2015-ös Air ára, és olcsóbban hozzájutok.

2016. ápr. 9. 22:37
 7/11 A kérdező kommentje:

Egyébként a retina kijelzőnek mi értelme van? Az internet 99%-a nem retinásított, ergo alap kijelzőn szebben néz ki, mint retinán, mert az torzít.

Vagy rossz a gondolatom?

2016. ápr. 9. 22:39
 8/11 BM-Striker ***** válasza:
Ezekre az i5 is elég.
2016. ápr. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ár/érték arányban nem éri meg az i7, mivel ugyanúgy két magos.

Jelenleg Macbook téren csak a 15 inch-es Pro-ban van 4 magos i7.

2016. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy a böngészés nálam nem ritkán 50+ megnyitott fület jelent a böngészőben.
2016. ápr. 10. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!