Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Segítene valaki gépfejlesztéss...

Segítene valaki gépfejlesztéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Érettségi után szeretném kicsit felújítani a gépem:


alaplap: ASRock B75 Pro3

processzor: Intel Core i5-3330 3,00 GHz

videokártya: Gigabyte GTX 660 2 GB

RAM: 8 GB (2x4-es kiszerelésbe, DDR3-as)

HDD: 1TB (pontos típust nem tudom)

tápegység: FSP Hexa 450 vagy 550 (nem tudom pontosan)


(Utóbbi 2 pontos típusát, hogy tudnám megnézni, anélkül, hogy leszedem a gép oldalát vagy előkeresem az alkatrészek dobozát? AZ AIDA64 fenn van, de ott nem találom, a tápot.)


Egyébként a fejlesztésnek az lenne a célja, hogy legalább 3 évig ne nagyon keljen komolyabban belenyúlni a gépbe, mert a mostanit is már 3,5 éve nyüstölöm és tökéletes. A lényeg, hogy legalább 1 évig mindent maxon tudjak játszani.


Jelenleg egy GTX 970 4GB-re gondoltam, a baj csak ott van, hogy nem vagyok túl profi a témába, kéne mellé egy proci ami kiszolgálja, megfelelően, I5 vagy I7. Illetve egy minőségi alaplap is, lehetőleg DDR4-es, illetve mellé 16 GB DDR4-es ramot is gondoltam. A táp a HDD és a ház maradna, a későbbiekben vennék még egy SSD-t. (úgy karácsony környékén)


Egyébként nyugodtan javasoljatok más cuccokat is, csak a lényeg, hogy Intel+Nvidia vonalon maradjunk.


Ja és a régi cuccok közül eladó a GPU, CPU, RAM és Alaplap, szerintetek egybe vagy külön, külön érné meg eladni és mennyiért?


A teljes összeg max 220-230 ezer. (nagyon max 240, ha 70 felett el tudom adni a cuccokat)



2016. ápr. 20. 16:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy újabb i5 hozna annyit sebességben, hogy megérje bántani a jelenlegit, csak buksz rajta egy csomót.

A táp lényeges elem, annak nézz utána, mi van benne.

Én ezen a gépet annyit fejlesztenék, hogy vga-t cserélnék és pakolnék mellé egy ssd-t. Szvsz ennek a cpunak mellé rakhatod a 970-et, simán jók lesznek együtt. Hiába cserélsz alaplapot, memóriát és cput, nem lesz tőle jobb géped, csak elszórtál egy csomó pénzt.

2016. ápr. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hosszútávon viszont jobb lenne egy jó DDR4-es alaplap és DDR4-es RAM, Ráadásul ha kell procira is szánok 70-80 ezret, mert a kártyával együtt úgy is csak 170-180k körül van, a jelenlegi meg 45 ezer anno, azért egy újabb csak erősebb.
2016. ápr. 20. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
Még az i5 2500 -as procik is tökéletesen teljesítenek. Várj még 1-2 generációt a következő processzorokra.
2016. ápr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
processzorig*
2016. ápr. 20. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem számít játékok terén, hogy DDR3 v DDR4, semmivel nem lesz tőle több FPS-ed, nem fog gyorsabban tölteni, csak tesztekben teljesít jobban. Ha arra kell, hogy teszteredményeket nézegess, akkor persze, tökjó a DDR4, egyébként nincs több értelme.
2016. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ha nekünk nem hiszel:

[link]


[link]


[link]

2016. ápr. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

felreteszed a penzt es most csak vga t veszel, 970 est


nem irtad gepgazad pontos tipusat


tapegyseg pontos tipusa is kell, csak gephaz oldalat leveve tudod megnezni, nem te fogod majd szerelni? (hardver(ek) cserejekor?, mert ha igen akkor ez lenne a minimum, ha rossz szerelhetosegu a gephaz akkor hosszutavon azt kellene elsonek cserelned, mar 10-20ezer kozt is sok normalis tervezesu van manapsag, (kereszthuzatos, alsotapos, belul tagas...)


lapot, ramot, cpu t sokkal kesobb is raersz cserelni, majd par generacio mulva,

nem ferne bele azoknak erdemi valtasa mivel oda mar 980Ti is illene mar csak vga tekinteteben, es egy sokkal magasabb kategorias tap is mint a Hexa szeria (mar ha egyaltalan valoban az van gepedben most)

2016. ápr. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy egy gtx660 max. 25ezerert mehet el, persze allapot, tipus, tartozekok, garancia is szamithat


hardverapro.hu ra erdemes kitenni majd


maradek penzt meg 2evre akar bankba kamatozninis beteheted ha megoldhato, vagy valami egyeb biztos jovedelmezo helyre


persze lehet uj tapot es hazat is kell venned de az ossz vissz 20-40ezret visz el legfeljebb, 970 meg kb. 100ezret


mostani tap+haz+gpu(vga) meg visszahoz talan kicsit tobbet (35-45?)


igy ha jol szamolom 100 marad kb. ebbol erdemi vasart(fejlesztest) nem tudsz tenni de 100ezer mar szep befektetes lehet csak biztos jovedelmezo helyre kell tenned


Szia

2016. ápr. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A gépház az minőségi, van benne anyag és sok hozzáférést, hagy a szereléshez. A pontos típust viszont nem tudom, de majd jövőhéten költözöm és akkor szétkapom kicsit és megnézek mindent. Egyébként nem egyedül fogom szerelni, hanem egy ismerősömmel.


Na de ha beszereznék egy 970-et, még 8GB DDR3-as ramot, esetleg egy SSD-t, a táp, a ház, a HDD, a proci meg maradna a régi, akkor lenne érdemi javulás, mármint a processzor elég a 970-hez? Nem kéne hozzá egy 3GHZ feletti, még többmagos, modernebb processzor?


Így elérhetném, hogy az új játékok FHD felbontásba menjenek High beállítások mellett 60 FPS körül, legalább 1 évig? Mert akkor a komolyabb fejlesztéssel várok addig amíg van egy nagyobb generáció ugrás.

2016. ápr. 21. 17:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, a 970 és SSD elég. Az újabb i5-ben is 4 mag van. Nem tud annyival többet,max 10 % van az újabb i5 javára, azért nem éri meg szenvedni, egy 970 alá a jelenlegi cpu-d is elég lesz bőven.
2016. ápr. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!