Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy lecsatolt de nem kihúzott...

Egy lecsatolt de nem kihúzott pendrive-ot aktiválni lehet anélkül, hogy kihúznám és újradugnám?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 19. 09:49
 1/5 axonbite ***** válasza:
nem lehet sajnos.
2016. ápr. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:
Két mozdulat. Semmivel nem több, mintha szoftveresen lenne (lehetne) valahogy megoldva...
2016. ápr. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Annak idején én is kérdeztem egy eszköz miatt, aminek elég gyengusz volt a csatlakozója, nem akartam ki-bedugdosni, mert rosszul viselte. De ott is nemleges válaszokat kaptam. :(
2016. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

...Az a baj, hogy (ha jól tudom), amikor leválasztod, akkor elveszi a tápot az eszköztől és "elfelejti", mint USB eszközt. Ahhoz, hogy újra éljen a rendszer számára, az USB vezérlőnek kell felismernie, ő fog újra tápot kapcsolni, és ő fog egy megszakítást küldeni, hogy új (P&P) eszköz jelent meg, és azt kezeli le a rendszer. Sajnos visszafelé nem működik, tehát az USB áramkör nem kaphat olyan utasítást, hogy tegyen tápot az XY aljzatra.

(Ha mégis, akkor engem is érdekel a módja.)

2016. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

echo suspend > /sys/bus/usb/drivers/usb/usbX/power/level

echo on > /sys/bus/usb/drivers/usb/usbX/power/level

2016. ápr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!