Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 magos alaplap megy 350W-os...

2 magos alaplap megy 350W-os táppal?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 13. 15:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#10.Valóban így is van és sokan elfelejtik hogy egy konfigba a legfontosabb a táp.Hiába van neked R9 390X CF +I7-6600K-d húzva ha egy Codegen 1200-al el is fűstől pár nap múlva.A tápba a belső és a hatásfok számít,de ez esetben a belső van inkább előtérben mivel ezt még 250W-os is elbírná csak legyen normális a belseje.
2016. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"A tápba a belső és a hatásfok számít"


A hatásfok nem számít.

2016. ápr. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A hatásfok számítt. Egy gagyi termék soha az életbe nem fog Bronz, silver, vagy gold minősítésű tápot gyártani.

Inkább legyen egy 400w-s bronz tápod mint egy 1000w-s minősítést nem megütő tápod.


A minősítés egyébként a táp hatásfokát mutatja meg, azaz hogy milyen sikeresen alakítja át a 230 v-t.

Minél hatékonyabb egy táp, annál kevesebb áramot fogyaszt és annál kevesebb hőt ad le.

2016. ápr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
XFX Core XXX a világ legstabilabb tápjai közé sorolják de csak bronze hatásfokú. Semmi köze a hatásfoknak a stabilitáshoz. Egy 400W teljesítményű számítógépben meg senkit nem érdekel, hogy mennyire nagy hatásfokú, ígyis-úgyis keveset fogyaszt.
2016. ápr. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Engem pl. érdekel a fogyasztás is.

mivel nem mindegy hogy 12 órán át 30Watt a fogyasztás, vagy 120Watt.

Tudom nem sok, de ha egész évre nézzem, már azért már pizza a haverokkal is kijön.

2016. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát akkor csapd fel a számológépet és számold ki, hogy 85% és 91% között (ennyinek felel meg 230V mellett a bronze és gold) mekkora különbségre kell számítani átlagosan napi 6 óra bekapcsolt idővel, ha tudjuk, hogy videokártya hiányában egy videokártya nélküli kétmagos konfig 80W-t sem fog soha fogyasztani, és ezt a maximális fogyasztást is csak az idő töredékében fogjuk tapasztalni. Szóval a kérdező esetében elhanyagolható a különbség.


De Számoljunk 45Ft/KWh-val és egy egyszerű gamer konfigurációval (mondjuk i3+GTX950) ahol a bekapcsolás alatt >átlagos< fogyasztása kevesebb, mint 100W, egy bronze fogyasztása a falból ~117W, a goldé ~109W, azaz a különbség 8W óránként (ez 7%. nem tudom milyen 4-szeres fogyasztásról hablatyolsz). Rövid számolás után kiderül, hogy 800Ft-t sem spórolsz évente vagy ha feltételezzük, hogy 5 év a tápegység élettartama, akkor összesen spórolsz kevesebb, mint 4000Ft-t.


Na most számold ki, hogy két egyformán selejt termék (pl Corsair CX430 és CS450) között megér-e 10 ezer Ft-t az, hogy gold hatásfokú? A válasz az, hogy a kérdező esetében nem, a fentebb vázolt belépőszintű gamer gép esetében sem. Majd egy SLI konfigurációnál ér annyit, vagy akkor, ha 0-24 órában nagy terhelés mellet fut a gép (pl szerverek esetében), egyébként pedig mindig rossz üzlet.


Úgyhogy lehet nekem egy kicsit több pizza jut, mint neked.

2016. ápr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

14-es válaszoló! Már az is benne van a bronz-ban...

Mondj olyan tápot ami szar és bronz,silver vagy gold hatásfokú.


Alap gépnél bőven elég ha egy stabil tápot választ az ember nem kell 80+gold os, mert nem fog számítani, ellenben egy gamingre szánt(és nem kell SLI, vagy crossfire-es) Akkor az a jópár % igen is tud számítani, főleg ha egy nap mondjuk 6 órát megy a gép(ebből mondjuk 3 órát max teljesítmény közel).

Az egy évben 2190 óra azért az nem kevés.

2016. ápr. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17#, azért ennél egy kicsit összetettebb, a tápegységeket nem úgy különböztetjük meg, hogy jó meg szar, hanem egy skálán. Például az FSP raider kifejezetten szar, pedig bronze. DeepCool Nova is, az meg egyenesen veszélyes.


Ezért mondtam, hogy semmi köze nincs a hatásfokhoz, fent pedig 6 órával számoltam...

2016. ápr. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!