Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ettől nem lesz baja a gépemnek?

Ettől nem lesz baja a gépemnek?

Figyelt kérdés

Nemrég elkezdtem húzni a VGA-n (Gigabyte GTX 970 WF3) ,úgy 200-200 Mhz-et. Nem így fogom használni ,gyári beállításokkal játszom ,mert ma még az is elég max-hoz ,csak mondjuk ha már a 970 gyengébbnek fog számítani ,akkor fogok maximum húzni rajat (netántán ,ha lesz egy Rift-em.) A kérdésem az ,hogy ettől nem lesz-e baja mondjuk 2-3 óra használat ,napi szinten ,2 évig? MSI Afterburner-rel húztam. Adatok: GPU Temperature :60-65C

CPU2 Temperature :40C CPU3 T: 40C CPU4 T:39C (1. CPU-t nem használja) GPU Usage :99%

Intel Core i5-4690k

AsRock Fatal1ty Killer Z97

Evga 600W (Bronze)

16 GB RAM



2016. ápr. 11. 15:05
 1/3 MGéza ***** válasza:
Nem lesz baj. Az adatok azt mutatják, hogy bőven tűréshatáron belül van az összes hőmérsékleti mutatód, tehát bírja, ha stressz-teszt alatt volt annyi. De egyenlőre jól sejted, fölösleges tuningolni, hacsak nem vagy felvágós fajta.
2016. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amíg a feszültséget nem piszkálod, addig nem lesz semmi baja. Magas hőmérsékletnél maximum az élettartama romlik, de ezt jobban szellőző házzal megtámogatva kiküszöbölhető problémának számít, inkább a tápegység az, ami nem alkalmas tuning alá, G2 szériát javaslom, ha már EVGA.
2016. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem vagyok felvágós típus ,nem szoktam semmivel sem kérkedni ,engem igazából csak a GPU Usage ijesztett meg ,mert 99% és azt gondoltam ,hogyha egy picit jobban megterhelem,akkor leáll a működése.
2016. ápr. 11. 15:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!