Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MAYGAR kiosztású mechanikus...

MAYGAR kiosztású mechanikus gamer billentyűzet?

Figyelt kérdés

Illetve angol billentyűzeten magyar ékezetes betűket hogy tudok írni? (lehetőleg nem szeretnék 4 billentyűt lenyomni egy "ő"-höz...)

Lehetőleg Corsair, Cooler Master billentyűzeteket ajánljatok, mint pl. a Corsair K65 RGB.



2016. ápr. 8. 15:58
1 2
 1/11 Trevor. ***** válasza:

Úgy ahogy én is írok ékezetekkel a német kiosztású billentyűzetemmel. Csak be kell állítani Windowsban a magyar billentyűzetet, ha nem az lenne az alapértelmezett.


Ha jól tudom, az angol kiosztású billentyűzeteken egyedül a "í" nincs meg.

2016. ápr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod, de az elsődleges probléma nem a szoftveres nyelvbeállítás, hanem a billentyűzetekre írt karakterek.

Erre gondoltam: [link]

Keycap csere? Nem lesz ugyanolyan az a keycap... :(

2016. ápr. 8. 16:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Jelenleg 3 ilyen modell létezik:

Tesoro Durandal (nem ajánlom)

Ozone Strike Battle

Roccat Ryos


Corsair vagy CM valószínűleg sosem lesz magyar kiosztással, az általuk használt billentyűkupakok anyaga és kialakítása nemigen teszi lehetővé az ilyen kis példányszámban történő gyártást. Amúgy jelenleg tényleg a Corsair a legjobb tömeg-gyártott márka (ezt a kommentet is egy K95-ön kopogom), melegen ajánlom.

Ha átállítod a Windowsban magyarra a billentyűzet nyelvét, minden betűt ugyanúgy használhatsz, kivéve a hosszú í-t, azt minden billentyűkiosztásnál így lehet előhozni:

AltGr + J = í

AltGr + I = Í

Pár nap alatt hozzá lehet szokni.

2016. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
#2: Ja, az fel sem merült bennem, hogy nem tudsz vakon gépelni (én már évek óta nem néztem le a billentyűzetre). :(
2016. ápr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, tudok vakon gépelni, de mégis zavaró, hogy nem magyar karaktereket látok, ha lenézek, hanem zárójeleket. + az Y és a Z felcserélése zavarna a legfőképpen.
2016. ápr. 8. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:
3# Tesoro miért nem ajánlod?
2016. ápr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: A régebbi Cherry MX-es darabok még elfogadhatóak voltak, bár a billentyűkupakok gyengék- nagyon vékony és rideg anyagból készülnek (láttam pár repedtet is), plusz gyorsan lekopik róluk a festék. Az újabbakat viszont Kailh kapcsolókkal szerelik, amik szerintem borzalmasak.
2016. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

# 7 Nem nagyon értelek, lézer gravírozásúak nem festet.

A vékony kupakról nem hallottam, de gondolom azért repedhetett el mert ököllel üthette a bill., attól nemfog megrepedni ha rendeltetés szerűen használod. És mai napig CherryMx kapcsolókkal árulják.

2016. ápr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8:

(Sóhaj...)

15 éve használok és javítok mechanikus billentyűzeteket, de jól van, mondd meg nekem a tutit!

Légy szíves, kapd már le az egyik Durandal kupakot, és nézd meg alulról! Átlátszó műanyag, vékony fekete festékbevonattal. Ha nem hiszed, kapargasd meg késsel, vagy dörzsöld meg csiszolópapírral! Lézergravír, a s***em. A Durandal Ultimate-et doubleshotnak hazudja a gyártó, de kamu, ugyanilyen festett. Excalibur, Lobara dettó.

[link]

Mikor 2013-ban megjelent a magyar kiosztású Tesoro Durandal, barátaimmal rögtön lecsaptunk rá. Hármójuk még mindig ugyanazt a példányt használja, a betűgombokon szinte már csak oldalt van fekete festék, a többi fehérre kopott. Összesen 7 db billentyű repedt meg vagy törött el, és hidd el, mindegyikük 40 év feletti higgadt ember, egyikük sem üti-vágja a billentyűzetét, csak éppen sok-sok ezer karaktert gépelnek minden nap.

2014 októberéig az összes mechanikus Tesoro Cherry MX kapcsolókkal készült, utána váltottak Kailh-ra. Többször is előfordult, hogy a boltban Cherrynek volt feltüntetve a cucc, aztán kézhez kapva kiderült, hogy már megint Kailh. Elvileg idén februártól lehet újra kapni a Durandalt Cherryvel, de magyar kiosztással gyakorlatilag nem lehet beszerezni (a Computermode-nál állítólag kapható lenne, de eddig még egyszer sem sikerült rendelnem tőlük).

2016. ápr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a Tesoro-nak, és tényleg nem egy tartós, jó minőségből készült darab.

Tegnap vettem meg az Ozone Strike Battle-t, nagyon masszív kis billentyűzet (kritérium volt az is, hogy kicsi legyen, ezért vettem ezt).

Tetszett, hogy fémből van a háza, és persze a Cherry MX kapcsolók.

Ezt a fajtát mindenkinek ajánlom, aki szeretne egy mechanikus billentyűzetet ami kicsi, tartós, masszív, rendelkezik háttérvilágítással, magyar kiosztással és persze nem szeretne egy vagyont költeni billentyűzetre.

2016. ápr. 12. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!