Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most akkor kapcsoljam be a...

Most akkor kapcsoljam be a V-syncet vagy ne?

Figyelt kérdés
Vannak Játékok ahol grafika beállításoknál van egy ilyen V-syncet, asszem a videó gyorsitó vagy valami olyasmi ami összefügg a megjelenéssel ? Nekem az alaplapom olyan hogy integrált Hdmi videókártyás, és a processzor olyan processzor megy bele ami direkt ilyen Hd Graphic gyorsitó chippel ellátott. Viszont nem az integrált videókártyát használom, hanem van külön videókártya. Jelent valamit ez a V-syncet így is ? vagy csak akkor jó ha az integrált videokártyát használom ? Na és pontosan mi ez ?
2016. márc. 29. 21:38
 1/4 MGéza ***** válasza:
Nem videó gyorsító. Szinkronizálja a monitorod Hz frissítési értékét a kártya által megjelenített FPS értékkel, így kiszűri az esetleges képhibákat, vibrálást, ilyesmit.
2016. márc. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Úgy van ahogy az elsö mondja, de! Annak érdekében hogy a vibrálást "kiszűrje" frameket (képkockákat) hagy ki, tehát "lassul" a játék. Ezért pl autós játékoknál, bizonyos fps-eknél nem feltétlenül jo bekapcsolni, legalább is szerintem. Ahol viszont a látvány is igazán sokat ad a játékélményhez, ott igen. Próbáld ki, és használd ugy ahogy neked jobb
2016. márc. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az fps meghaladja a monitor képfrissítési frekvenciáját, akkor a kép vízszintes töredezni kezd... (Pl.: a képkocka felét már felrajzolta, de jön a következő képkocka és a monitor alsó felére már a másik képkockát rajzolja fel)


Ennek megakadályozására fejlesztették ki a V-SYNC-et.

Korlátozza és szinkronba hozza a monitorral a megjelenített képet. (Pl.: 60Hz monitor > max. 59-60 fps)

2016. márc. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja éértem, Köszi a válaszokat!
2016. márc. 30. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!