Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A codegen tápokat miért nem...

A codegen tápokat miért nem ajánlják?

Figyelt kérdés

Most nem olyanokra vagyok kíváncsi, hogy "mert szar" stb, hanem rendes indokokra.


Nem PC-be kéne, hanem tápegységnek elektronikákhoz, illetve néha belső hdd tápjának laptop mellé.


Codegen 300x-ről van szó



2016. márc. 19. 20:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát, röviden azért, mert tényleg szar. Az, hogy hány watt van ráírva, tökmindegy, mert úgyse tudja mindet leadni. Japán kondenzátort ne keress benne, kínait, vietnámit nyugodtad, abból is az 500Ft/kg variánst. Mindez tetőzve vékony selejt rézkábelekkel, nulla biztosítékkal, tűzveszélyes elrendezéssel.
2016. márc. 19. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Így van.Nagyon gyenge,éppen ezért olcsó is.


Előz gépemben 2005-től mostanáig egy 350 wattos codegen tápom volt,sok probléma nem volt vele,számtalan áramkimaradás miatti leálláson esett át,mindent túlélt.Csodálkoztam énis.Nemrég internetezés közben pukkant egyet,elkezdett füstölni és vitte magval az egész gépet.az alaplaptól kezdve a 2db 1 Terás HDD-n keresztül a videókártyán át mindent.még a wifi adaptert is.Éppen ezért nem ajánlott.Lehet hogy évekig semmi bajod nem lesz vele mint az én esetemben,de a védelme 0,és ha egyszer feladja,b#hatod az egész gépet.

2016. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pinkpancser ***** válasza:
100%
Egy táp attól olcsó, hogy bizonyos részeket kihagynak, illetve olcsó alkatrészeket építenek be. A codegen pedig az olcsók közt is gagyinak mondható.
2016. márc. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, és olyan felhasználái területre sem jó amire nekem kell?
2016. márc. 20. 07:11
 5/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

milyen elektronikahoz?


az a gond hogy amire neked kell pont oda kell tiszta es stabil ellatas...


még nevesebb tapok is hazavagnak sokszor hdd ket


elektronika alatt meg nem tudom mit eztsz de ha nagyon erzekenyek akkor kitudja mi fog torteni


bemerethetned rendesen a tapot de szet is kene szedni, codegen ben is tudtommal nincs semmi mukodokepes vedelem vagyis mi fogja megvedeni amit hasznalsz rola?

2016. márc. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

* azert kene szetszedni

persze hozzaerto elektronikai muszeresszel

hogy a te adott peldanyodban mik vannak, mire szamithatsz vele

2016. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5V kell motorokhoz(arduino robotkar). Próbálkoztam usb töltővel(5V2A), de kevés hozzá
2016. márc. 20. 14:29
 8/9 pinkpancser ***** válasza:

[link]


Így nem fog zavarni a venti hangja sem és nem 50, hanem 80+ % hatásfokú tápod lesz. Amúgy akár codegen is jó lehetne, de nem tudom arduino kiegészítők mit szólnak az instabil feszkóhoz.

2016. márc. 21. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

4.8 és 7.2V között minden jó a motoroknak, a ventilátor pedig elég halk benne


Ettől függetlenül lehet veszek egy ilyet is, de most elköltöttem az ehavi "játékpénzem" a robotkarra

2016. márc. 21. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!