Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az ASUS STRIX videokártyákat...

Az ASUS STRIX videokártyákat miért nem ajánlják?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Videokártya vásárlás előtt állok, és több helyen láttam itt gyakorin, hogy nem ajánlják az ASUS STRIX kártyákat. Ez miért van? Miben rosszabbak, mint pl. egy GIGABYTE videokártya?


ASUS STRIX R9 380 4GB-ról lenne szó, elég jó ára van szerintem + alaplapom is ASUS, szóval már csak ezért is gondoltam erre (tudom nincs úgy jelentősége, csak legalább ugyanaz a gyártó).


Szóval miért rosszabbak ezek a kártyák (már ha így van) mint a többi gyártóé?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 9. 18:10
 1/4 meszike91 ***** válasza:

Drágák, és régebben voltak problémák a ram hűttéssel.


Egyébként szerintem vegyyél sapphire-t vagy msi-t. Igaz ezek sem olcsók, de a hűtés legalább jó.

2016. jan. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a cég próbált spórolni ezért az első hullámban olcsóbb anyagból oldották meg a hűtést. Ennek okaként sokszor nem hűt rendesen a kártya és simán 90 fok fölé megy. Vagy későbbi fajtát kapsz ami rendesen meg van csinálva, vagy az első részlegből és szívhatod a fogad, mert rosszalkodik.


Sapphire meg MSI ilyen téren jobb. Gigabyte esetében a hűtés mindig kérdéses volt. Nézd csak meg a gtx 9xx kártyáikat, jóval hosszabbak a többi gyártóéhoz képest mert nem tudták megoldani a hűtést annyira jól, mint mások. Gigabyte-nál én inkább csak nvidia kártyát vennék, azoknál viszonylag halk a hűtés és jó is, csak a kártya hosszra kell figyelni.

2016. jan. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

STRIX általában mindig jóval drágább mint egy ugyan olyan kártya más hűtéssel.

A Strix hűtés szintén nem a legjobb.

És a strix kártyákban nagyon sok az olyan kártya ami ciripel terhelés közben, ami rohadt igesítő lehet.

2016. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, kösz. Mentek a zöldek.
2016. jan. 9. 19:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!