Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a Toshiba laptopról?

Figyelt kérdés

[link]


Főleg filmnézésre, netezésre, suliba kellene.. :) De szeretnék rajta játszani is, kisebb játékokkal. Pl. pókeres játékkal, aminek nem valami nagy szám a grafikája. :D

Érdemes lenne ezt a gépet megvennem? :)

Valamint mit jelent az, hogy nincs operációs rendszer? Ha veszek hozzá win7-et, akkor azt én fel is tudom telepíteni? :)


2010. ápr. 2. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:
ha azt se tudod hogy mi az op rendszer nem tudod feltelepíteni de ha elviszed szervizbe haverhoz akárhova fel tudja rakni akkor.... sztem a laptop egy főnyeremény :))))
2010. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

106 000 forintért szerintem megéri...de az nem mindegy, hogy milyen játékokkal szeretnél játszani, ugyanis az említett Intel videókártya a DirectX és OpenGL játékoknál elég harmatos teljesítményt nyújt.(kiértékelés: [link] Csak a min. 5-6 éves játékokhoz tudnám ajánlani(na meg a beépített játékokhoz, pl. ilyen a Póker is, de semmi komolyabb...)


Ha ez, illetve a Celeron processzor gyengének bizonyul, akkor tudom ajánlani az MSI CR700x-023hu készüléket, ami az alábbi oldalon: [link] 120 000 forintért érhető el.(2010.04.02. 13:29)


Az utóbb említett gépnek 17,3 colos kijelzője,(hatalmas) Celeron Dual-Core T3000 processzora van, (nem M sorozat, ami jobb), 3 GB RAM(toshiba: 2 gb), illetve rendelkezik diszkrét grafikus rendszerrel (nVidia GeForce 8200 M G), amivel akár a legeslegújabb játékok is futnak, (természetesen a 2009-10-es játékok csak alacsony részletességgel), de például az NFS Mostwanted, a Mafia, a Flight Simulator stb. közepes-magas részletességgel, alamint anizotróp szűréssel folyékonyan mennek!


(tapasztalatból mondom, nekem is ilyen van)Az a gép, amit én említettem, ez csak egy példa, lehet, hogy ma már létezik nála jobb alternatíva, csak az esetleges gyengeségekre próbáltam rávilágítani.


Előnyére hozom fel a Toshiba gépnek, hogy van benne eSata, ami az erre alkalmas külső merevlemezeknél sokkal nagyobb átviteli sebességet jelent, mint az USB.


TEHÁT, RÖVIDEN: Csak akkor nem éri meg a Toshiba, ha


-bármilyen 3d-s játékkal szeretnél játszani

-ha processzorigényes alkalmazásokat szeretnél futtatni, például videoszerkesztés, konvertálás, ill. a HD, vagy HD Ready kijelzőn HD anyagok, filmek megjelenítéséhez, ám utóbbiakhoz ajánlott inkább valami erősebb processzor, pl. Pentium Dual-Core, vagy Core2Duo stb.

-ha fontos a nagy kijelző, ami filmekhez, ill. táblázatokhoz ideálisabb

-ha fontos az eSata

2010. ápr. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok


Operációs rendszerrel nem rendelkező gépre is természetesen föl lehet telepíteni bármilyen oprendszert, azt, hogy te ezt tudod-e, azt én nem tudom.

2010. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kedves 2. válaszoló. Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen kimerítő választ adtál a kérdésemre. :) Azt hiszem sikerült döntenem a Toshiba gép mellett, mert tényleg nem kellene másra, mint netezni, filmezni.. ehhez pedig ideális! :) Az operációs rendszert feltudom rakni.. (első válaszolónak üzenem, hogy attól, mert ezt kérdeztem.. tudom mi az az op. rendszer.. :))) Amúgy is terveztem, hogy megveszem eredetibe a Win7-et.. még egyszer nagyon szépen köszönöm! :)
2010. ápr. 2. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!