Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Memóriák párosítása?

Memóriák párosítása?

Figyelt kérdés

Mi alapján lehet eldönteni, a ram modulok tudnak-e egymás mellett működni? Mhz, márka, időzítés.


1. Pl. Van egy processzorom ami elvileg 1333mhz ramot támogat, mellé tudom valahogy rakni az 1600mhz ramot? Valahogy csökkenteni a mhz-t biosban stb. Mit kell megnéznem, hogy működne-e együtt?


2. Pl. ddr2, van olyan hogy valamelyik ram csak amd lapot támogat? Itt hogyan lehet pároztatni a ramokat? Itt lehet-e csökkenteni a mhz-t?



2016. márc. 3. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

1.Akkor a CPU ilyenkor lekorlátozza a RAM frekvenciáját.

2.Ilyenek vannak jelenleg a piacon:DDR3,DDR3L,DDR4.Esetleg még kapni használtan DDR2-est,ritkán DDR1-es vagy SDRAM-ot.Intel és AMD alaplapba lényegében ugyan azok a RAM-ok mennek bele,a többi az alaplap Chipset-én múlik,mert mondjuk az LGA775-ös foglalatba a DDR2-es terjedt el,az AM3-ba meg mondjuk a DDR3-as de az LGA1150-esbe szintén.

2016. márc. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az elsőre köszi a választ. A másodikhoz amit írtál teljesen nyilvánvaló ezt tudom. De hallottam olyanról hogy vannak olyan ddr2 1066 mhz ramok amik csak amd vel működnek.

Illetve fennmaradt a kérdés, hogy mi szabja meg hogy 2 ram modul tud-e együtt működni?

2016. márc. 3. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:

"mi szabja meg hogy 2 ram modul tud-e együtt működni?"

a kifogástalan duál működéshez elengedhetetlen az alábbi értékek azonossága!

Támogatott frekvenciák.

CAS (tCL)

RAS to CAS (tRCD)

RAS Precharge (tRP)

Ciklusidő (tRAS)


pl. egy gyártáskor párbaválogatott, RAM KIT értékei:

[link]

2016. márc. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!