Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy 1866MHz-es,10 CL idős...

Ha egy 1866MHz-es,10 CL idős RAM-ot csak 1600Mhz-en futtatunk, akkor a CL ideje tényleg lemegy 9-re?

Figyelt kérdés

2016. márc. 2. 03:56
 1/4 anonim ***** válasza:

1 / 1,866GHz * 10 = 5,359ns

1 / 1,6GHz * 9 = 5,625ns


Elméletileg jó, gyakorlatban nem minden RAM modullal és alaplappal működik.

2016. márc. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MGéza ***** válasza:
Gyakorlatilag az van, hogyha egy mem nem bírja gyári tesztkor az 1866-os tempót, akkor eladják mint 1600-as ramot. Tehát elvileg tök ugyanaz mindkét modul és általában alacsonyabb órajelen igen, kisebb időzítés is tudHAT egy ram, főleg ha a vele azonos típus kisebb frekire hitelesített változata CL9-es, akkor nagy eséllyel tudja is. Viszont van olyan ram ami alacsonyabb frekin is csak CL10-re van hitelesítve, akkor az nem valószínű, hogy bírni fogja. Garancia tehát semmi nincs arra nézve, hogy lemegy az időzítése, ramja válogatja.
2016. márc. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, egyébként erről a memóriáról van szó... alul az egyik vásárló értékelésében olvastam erről, hogy ő ilyet csinált, és kíváncsi voltam hogy ilyen tényleg van-e :D [link]
2016. márc. 2. 23:52
 4/4 MGéza ***** válasza:
Elvileg ez a mem 1600mhz-n is csak CL10-re van hitelesítve, ettől függetlenül lehet, hogy a nagyobb mem szűkebb időzítésre vehető kisebb órajelen, de ehhez szerintem mindenképp a biosban kéne matatni, mert auto-n CL10-re fog beállni vélhetően.
2016. márc. 3. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!