Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Windows 10 boot megkezdése...

Killer81 kérdése:

Windows 10 boot megkezdése túl sok idő. Miért?

Figyelt kérdés

Adott egy Asus Z170 Pro Gaming alaplap és 6700K procival és egy Samsung 950Pro 256Gb M.2 SSD-vel. Benne 16Gb DDR4 2400MHz. A gép alapvetően nagyon gyors és az SSD windows mérések szerint hozza 2200Mb/s olvasás és 900Mb/s írási sebességet, tehát megfelelő az SSD kezelése.

A gondom az hogy bekapcsolom a gépet és bejön az ASUS logo. Ezt maximum 1 másodpercre tudom csökkenteni. Ezután fekete alapon bal felül villog az kulzor vagy 6 másodpercig, aztán bejön a Windows 10 logo és áll megint vagy 5 másodpercig, ezután megjelenik alatta a betöltő signal (forgó pöttyök) és innentől 3-4 másodperc és betöltött minden, használható a gép. Tudom hogy nem a világ vége, de egy ilyen sebességű gépnél nem hiszem el, hogy nem lehet ezeket az üresjáratokat átugrani. A FAST BOOT a biosban be van kapcsolva. Van valakinek ötlete ?



2016. febr. 9. 08:12
 1/3 Molyolo ***** válasza:

Milyen módban telepítetted az ssd-re?

Van még vinyó a gépben?

Boot sorrendben az első helyen van?

Beállítottad hogy induláskor mennyire használja a procit.

[link]

2016. febr. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Természetesen a boot sorrendben az SSD az első.

Van mellette egy DVD író és egy Seagate 1.5Tb Sata3 HDD is.

De ha ezeket kihúzom sincs változás.

Hogy milyen módban telepítettem ? Ezt nem pontosan értem.

BIOS gyári beállításokon. Windows telepítőből a telepítés megkezdése előtt parancssorból (diskpart) az SSD-t egybe formáztam NTFS-ben.

Nem hagytam hogy a Win10 leválasszon belőle egy 500megás részt. Egyből az előformázott SSD-re telepítettem. Ez nem hinném hogy hátrány. extFat-ba maga a Windows 10-sem formázta.

A TRIM és az AHCI ugyebár Ready. Ellenőriztem.

Az SSD is max sávszélességen pörög. Teszteltem.

2016. febr. 9. 08:42
 3/3 A kérdező kommentje:

Megvan az oka. A BIOS-ban CSM BOOT Options-ban állítható, hogy az UEFI és Legacy vagy kizárólag UEFI módban menjen a boot. Ezen belül különböző eszközökön is beállítható az UEFI, Legacy vagy ezek figyelmen kívül hagyása.

Ha ez gyári állapotban van hagyva, akkor a Windows boot megkezdése előtt még ellenőrzi a rendszer van e erre lehetőség. Ez megakasztja a betöltést pár másodpercre. Ha Csak UEFI van engedélyezve vagy a többi eszközön, amelyen nem kerestetünk boot-ot Ignore beállításra állítjuk, akkor átugroja ezeket és egyből boot-ol a rendszer. Ezzel nyerünk a Windows betöltésénél a gép bekapcsolásától úgy 6-8 másodpercet.

2016. febr. 29. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!