Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort vegyek?

Milyen monitort vegyek?

Figyelt kérdés

Elsősorban játékra és filmezésre lenne.

PC-hez, r9 390(x) videókártya.

Szeretném nem csak közelről nézni (fél méter) hanem messzebbről kb. 2 méterről is, ha épp az ágyamból van kedvem filmezni vagy játszani. Tehát nagyobb méret lenne a jó, van egy benq gl2250-em de az kicsi ehhez, meghát nem is a legoptimálisabb mert TN. És a színek...

1920x1080 tehát a full HD-t preferelnám, de a nagyobb felbontástól sem zárkózok el.

Csak ugye az ár, jobb lenne az olcsóbb, de inkább minőség legyen és nem szerettem volna 40-50k-nál többet ráfordítani de ez az álom hamar szertefoszlott amikor elkezdtem nézelődni. Tehát 70k körüli kéne, de ajánljatok kérlek többet, ami szerintetek jó, nem azt szeretném tudni, hogy mi alapján válasszak, mert arról olvastam bőven. Azt szeretném, hogy küldjetek linkeket jó monitorokról a fentieket figyelembe véve. Köszönöm.



2016. febr. 1. 04:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
kapsz ips - panelest 40 k-ig .
2016. febr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

[link]

[link] ( 6 ms válasz idő )


[link] ( 5 ms válasz idő )

[link]

[link]


5 ms válasz idővel rendelkezőt vegyél .

2016. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

70 körül már egész jó fullHD-s, 82 cm-es Tv-ket lehet kifogni.

Amióta én is egy ilyet használok, azóta csak mosolygok a monitorokon. :)

2016. febr. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
lehet mosolyogni nem szebbek a színek rajta mint egy ips monitoron.
2016. febr. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gondolom tapasztalatból beszélsz, mint én. :)
2016. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Játékra a TV felejtős az input lag miatt, tehát azt hagyjuk (mosoly). A géped paramétereit is kéne tudni, mert ha full hd-ra elegendő a vas, akkor kár nagyobb felbontást venni, mert csúnyább lesz az 1440p-n megjelenített kisebb felbontás, mint a natív fhd-n.

IPS panelben gondolkodj, és ott elegendő a 8 ms is, teljesen más, mint a TN panelen az 5 ms. Körtét az almával nem lehet összehasonlítani. Dell 23-24-esei ajánlottak az árukért.

2016. febr. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Input lag mi ? Mosoly, méghozzá jó nagy. :)
2016. febr. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben bár én nagyobb méretre gondoltam olyan 25-27"-ra. Gépem, hát nem tudom milyen paramétert kéne leírni remélem ennyi elég: Processzor i7 4790 videókártya: r9 r390... x? talán. És 16 Gb Ram.
2016. febr. 2. 01:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Talán? Ilyen géped van és talán? Lol.

Ehhez már mehetne a qhd, 1440p. Az általad említett méretekben 70-ért nem igazán fogsz kijönni.

2016. febr. 2. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ilyen gépem van, amit írtam csak ezt egyben vettem és nem emlékeztem pontosan de utána néztem és i7 4790k és r9 390x.
2016. febr. 2. 07:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!