Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD olvasó csere után nem...

DVD olvasó csere után nem tölt be a gép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicseréltem, de indítás után ezt írja ki: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key


Bármit csinálok nem indul. Visszatettem a rosszat,mert ha nincs benne egy sem, akkor ugyanezt írja ki a gép és nem indul,tehát vissza a rosszat, amivel addig elindult csak nehezen olvasta be a lemezeket, és azzal is ezt írta ki. Pedig az volt benne. Most konkrétan nem tudom elindítani a gépet és le kellene szednem róla a fotóimat. Segítsen valaki!


2016. jan. 30. 18:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A dvd hátulján kipróbáltam mind a három lehetőséget. Azt még nem értem,hogy mit duhjak a szalgkábel közepére. A szalagkábel végén van egy hosszúkás műanyag csatlakozó. Azt dugom a dvdbe. Úgy látom ilyen a másik vége is,ami az alaplapba megy. A vinyó az a hdd? Azt se tudom biztosan. Ott a szalagkábel meg a tápos csatlakozó között van egy üres hely. Ott van négy lehetőség,ahova pöcköt lehet tenni. Bal szélén van. Az a fura,hogy tegnap ez a dvd meghajtó volt benne. Ha akkor minden jól állt,akkor most mi van? Úgy látom, meghaladja a képességeimet.
2016. jan. 30. 20:13
 12/22 anonim ***** válasza:

Most ezzel engem is jól össze zavarsz :D

Az a szalagkábel, ami hasonlóan néz ki:

[link]

az csatlakozik a winyóhoz is? tehát a dvd olvasóval egy szalagkábelen voltak?

2016. jan. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Sikerült,bár semmi újat nem csináltam, nem tudom mi volt a baja
2016. jan. 30. 20:24
 14/22 A kérdező kommentje:
Külön szalagkábelen vannak. És külön csatlakozón ami a tápból jön
2016. jan. 30. 20:25
 15/22 anonim ***** válasza:
ha külön vannak, akkor ha az olvasót rosszul dugod rá, akkor is maximum nem látná, de be kellene töltenie, lehet a szalagkábelt máshogy dugtad rá
2016. jan. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Miatt ugye az újat tudtam elindíttatni,amit ki akartam cserélni egy régebbire. Ezek után biztos nem veszem ki Mégegyszer belőle. Inkább benne hagyom.
2016. jan. 30. 20:30
 17/22 A kérdező kommentje:
A szalagkábelt nem mindegy hogy hogy dugom rá? Nem csak egyféleképpen lehet?
2016. jan. 30. 20:32
 18/22 anonim ***** válasza:

ha 3 csatlakozó van rajta akkor lehet rosszul:

[link]

Attól függ hova kell dugni, hogy magán a az olvasón vagy a winchesteren, hol áll a 3 lehetőség közül az a kis pöcök(jumper). Magán az eszközön van útmutató, hogy hol kell állni, melyik a master melyik a slave.

2016. jan. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Jaa egyébként a gép látta a meghajtót,mert induláskor f11-wt nyomtam és ott kiírta a dvd nevét,kiválasztottam és utána is azt írta ki. Most annyiba volt más, hogy f11után nem csak a dvd nevét írta ki,hanem még valamit. És ekkor is a dvdt választottam ki és most sikerült. A lényeg,hogy a képeim már DVD n vannak. Köszi szépen a segítségedet. Elég türelmes voltál. Köszi
2016. jan. 30. 20:36
 20/22 anonim ***** válasza:
szívesen :)
2016. jan. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!