Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DVD olvasó csere után nem...

DVD olvasó csere után nem tölt be a gép. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kicseréltem, de indítás után ezt írja ki: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key


Bármit csinálok nem indul. Visszatettem a rosszat,mert ha nincs benne egy sem, akkor ugyanezt írja ki a gép és nem indul,tehát vissza a rosszat, amivel addig elindult csak nehezen olvasta be a lemezeket, és azzal is ezt írta ki. Pedig az volt benne. Most konkrétan nem tudom elindítani a gépet és le kellene szednem róla a fotóimat. Segítsen valaki!


2016. jan. 30. 18:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Kihúztad a vinyót szerintem
2016. jan. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Annak milyen a csatlakozója?
2016. jan. 30. 19:04
 3/22 A kérdező kommentje:
Olyan csatlakozót látok rajta mint a dvd meghajtónál. Azokat most megnyomogattam. Megpróbálom.
2016. jan. 30. 19:08
 4/22 anonim ***** válasza:

nem tudom milyen a géped, lehet SATA-s ami ilyen:

[link]


vagy IDE-s, ami ilyen

[link]


+ ugye a tápból is mennie kell egynek bele

2016. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
IDE-s, a dvd hátuljába 2 csatlakozó megy. Egy széles és egy 4 lukas rövid
2016. jan. 30. 19:09
 6/22 anonim ***** válasza:

a dvd olvasónak semmi köze a gép bootolásához az a lényeg, ha IDE-s a vinyód, mennie kell bele a TÁPból egy ilyennek: [link]

és egy széles szalagkébelnek, amit linkeltem

A DVD olvasóba ugyan ez, de azzal akármit csinálhatsz, attól nem függ a géped

2016. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A kábeleket átnyomkodtam. Majd újra próbáltam,de nem sikerült. Kivettem a dvd meghajtót és most beindult a gép. Épp a képeimet töltöm a telómra. Aztán újra próbálkozom. Tehát az a lényeg,hogy ezt nem a dvd miatt írja ki? A hátulján van egy pici pöcök,amit három helyre lehet tenni. Az mindegy,hogy hol áll? Nekem a jobb szélen van.
2016. jan. 30. 19:37
 8/22 anonim ***** válasza:

nem mindegy, ha egy szalagkábel megy a vinyóba meg a dvd olvasóba is, a vinyón meg a dvd olvasón is van egy kis ábra MASTER és SLAVE.

Az a lényeg, hogy amelyik eszközön, tehát a vinyón a pöcköt MASTERRE rakod akkor a kábel végére kell rakni, a dvd olvasót pedig SLAVE-re rakod a pöcköt akkor azt a szalagkábel közepére kell dugni

2016. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Az utolsót nem értem,de ne nézzetek hüly..nek. 29/L
2016. jan. 30. 19:54
 10/22 anonim ***** válasza:

nem nézlek, nem érthet ehhez mindenki én se vagyok profi :D csak nehéz így megmagyarázni :D

Az a kis pöcök a JUMPER, amit 3 helyre tudsz variálni

van 1 vagy 2 szalagkábel a gépedben, ezeknek a kábeleknek 2 csatlakozó vége van.

Attól függ melyik csatlakozójára dugod a winchestert és melyikre a DVD olvasót, hogy hol áll a kis JUMPER, ami a dvd olvasón és a winyón is van. Van rajtuk egy kis ábra, ami megmutatja hol kell állni MASTER vagy SLAVE.

Ha megy winchestert MASTERRE rakd a kis jumbert rajta és dugd a szalagkábel végére. A DVD olvasót pedig rakd SLAVE-re a jumpert és dugd a szalagkábel közepére. De lehet fordítva is csak úgy tudom a MASTEREN lévő eszköz több erőforrást kap.

2016. jan. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!