Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit is fogyaszthat a...

MR.Dannie kérdése:

Mennyit is fogyaszthat a számító gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A kérdésem az, hogy mennyit fogyaszthat a szgépem.

Tudom, ez a kérdés fiktív, és számoltam max fogyasztással de hát az hülyeség mert sosem pörög maxon.


Arra lennék kíváncsi, hogy fut a chrome és azon belül mondjuk 5 ablak akkor kb mennyi lehet a fogyasztása?

Főbb adatok:

Intel core-i5 4690k

Gigabyte GTX 970 Gaming 1 4GB

Kingstone fury 16gb(2x8gb) 1866mhz.

Gigabyte alaplap(z97 intel chipsettel)

120GB Kingstone SSD

1TB Toshiba 7200rpm-es winyó.

600W Cooler Master Elite Power Black


Windows 10 Pro 64bit.

+(Feladatkezelőben a processzor 5-10% kihasználtságot mutat 1,1Ghz től 1,8Ghz.ig kb.)


Csak a gép nyugalmibb fogyasztása érdekelne, ahogy fentebb leírtam :)


Köszi.

D.



#számítógép #fogyasztás #gép #Watt #kw #számítogépfogyasztás
2016. jan. 24. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Max terheléssel sem eszik meg ez a konfig 500w-ot sem. A lényeg. De ez nagyon sok mindentől függ húztad a procid ? milyen hűtést használsz itt ami "lényeges" fogyasztás az max a videókártya a többi pi*sa füst...egy 600 as táp simán ellátja.
2016. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 BM-Striker ***** válasza:
Nem több mint 100w így saccra.
2016. jan. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tuningoltam, nem is tervezem jelenleg elég ez így :)


Hűtés pedig gyári minden ami van, egyenlőre ennyire volt pénz, ettől függetlenül később tervezek venni. :)


Köszönöm, eddigi válaszokat!

2016. jan. 24. 19:45
 4/10 anonim ***** válasza:

Üresjáratban 100W-ot se éred el, ha játszol akkor kb 180W-200W körül haraphat, ha tényleg meghajtod, akkor ilyen 230W körül, és ha meg is húztad a procit és úgy terheled, hogy a CPU és a VGA is 100-on pörögjön akkor húzástól függően 260W-300W körül lehet.


Na most a netezés kb semmi, ahogy szoktam mondani, "majdnem hogy visszatermelsz a hálózatba, annyira nem csinál semmit".

2016. jan. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 BM-Striker ***** válasza:

#4

Netezés terjedhet egyszerű szöveg olvasásától 4k-s YT videó nézésesig.


Ez konfig potenciálisan elég sokat tud fogyasztani, ha tuningolva van egyébként.


Ja igen, azt a tápot cserélni kéne.

2016. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Miért kéne cserélni? Ezt javasolták, sokan, a környezetemben abszolút senkinek semmi gondja nincs vele.


Netezés annyiból állna, hogy fut 4-5 oldal.

tehát,

facebook hotmail, gmail, travian(online játék) és +1 valami. youtube nem futna akkor :)

ennek örülök, legalább tudom nem ez eszi meg az áramomat.

2016. jan. 25. 06:05
 7/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

topmodel vagy?


az a tap kozkedvelt hulladek


miota jaratosak a kornyezetedben tapajanlasban az emberek? mert elite 600 alapjan nem az


ha eltekintunk attol hogy hulladek akkor is tudnod kell hogy a tap alsokategorian kivul esik vagyis legaljaban van benne, az abszolut irodais tapok kozt, ott is a teljesen ertelmetlen gyartasu es hasznalatra es vetelre erdemtelenek kozt


konfigod brutalis egy gep mivel tuningos es felsokategorias vga val


linkelek egy kerdest es ugy nezd hogy Raider 550 eg es fold az elite 600 hoz kepest, felsokat. gepbe mégsem illik még ez sem.

2016. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
2016. jan. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy fogyasztas miatt ha aggodsz (en mas miatt aggodok mint latod, bar neked kellene amiatt...)


szoval ma mar van UEFI BIOS ahol a cpu t agyon tudod "folytani" mind feszultseg mind orajel teren meg stb. szoval extrem alacsony fogyayztasra beloni


vga t szinten le tudod folytani pl. Afterburner el


amikor nem jatekra hasznlod geped akkor ezeket benyomod, vannak cpu allitasra is prgramok azert hogy ne uefi t keljen piszkalni alandoan ha csak egyszerubb fogyasztas csokkentest szeretnel


ellenben attol fuggoen hogy piszkalod tap miatt lehet nem birja majd... felele tuningnal meg megjosolhatatlan mi fog tornteni


hiaba nem latsz lathato hibat, problemat, az nem jelenti azt is hogy nincs is


Szia

2016. jan. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyílván, nem azt mondom hogy a legjobb táp, de számítógépekkel foglalkozós ismerősünk is azt mondta tökéletes lesz bele. Nyílván mindig van jobb erősebb okosabb.. :)


Köszi szépen a tanácsokat.


Nem aggaszt amúgy a fogyasztása, csak kíváncsi voltam mennyi körül fogyaszthat ilyenkor :)


ui: Közveszélyes Kontár nem értem mi ez a felháborodás, teljesen nem ez volt a kérdés :) Amúgy, kinek mi, én hiszek a Cooler Masterbe, :) Mellesleg neked lehet milliós géped van.

2016. jan. 25. 15:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!