Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az intel xeon e5420-as 3.11ghz...

Az intel xeon e5420-as 3.11ghz procimat hűti egy Artic Freezer 7 rev.2. 0 (fekete). És valamiért még üresjáratban is 2400rpm 30 fok. Ennek az oka mi lehet? Hogy a gép bekapcsoláskor is maxon pörög és eléggé zavaró.

Figyelt kérdés

Átlagosan pörgött a ventilátorja, nem rég volt újra pasztázva meg kitakarítva az egész gép körülbelül.1 hónapja. Tegnap furcsa dologra lettem figyelmes. A gép üresjáratban van és a proci hőmérséklete (Aida64 mérésével) 30-35 fok között mozog 1100-1500Rpm között mozog (kb. ) Nem tekert maxon eddig sem ha üres járatban volt. Tegnap épp játékban voltam 4-5 órát, egyszer csak a proci ventilátorja elkezdett valamiért 2400RPM tekerni 47 fokon. Leállítottam mindent, és még mindig 30-32 foknál maxon tekert. Mi lehet ennek az oka? GA-EP43-DS3L lapom van.

Bármit is csinálok a BIOS-ban a CPU Fan opciónál semmi sem változik.

Gép bekapcsolásakor egyből maxon pörög.


Mi lehet ennek az oka? Tápom: Cooler Master M620W, 620W


2016. jan. 20. 00:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdekes.


Lehet hogy egy alaplapi driver újratelepítés segítene.


Windows alatt semmilyen program nem szól bele a venti sebességbe? SpeedFan például?Egyúttal érdemes lenne leszedni,és abban próbálni állítgatni.


Esetleg az alaplappal lehet gond.

BIOS-ban milyen opciók vannak a ventire?Lehet hőmérséklet alapján is állítani,vagy csak silent,normal,full lehetőség van?


Talán az is lehet hogy szakadt a ventinek a fordulatvisszajelző vezetéke.

2016. jan. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pár nappal ez előtt nem volt ilyen, rendesen végezte a dolgát most meg valami traktor.. A játékban volt ez a jelenség azt hittem hogy a videókártya de a proci valamiért felment maxra azóta és semmi. MSI Afterburnert használok, eddig is használtam eddig nem volt ez. :/


CPU Fan:


-Disabled: Mikor teljesen maxon teker megállás nélkül

-Enabled: Mikor csak alacsony fordulatszámon megy

-Auto(ez volt eddig is): Mikor a BIOS kezeli a hőmérséklet szerint. GTA V nál annál feljebb ment de mikor kiléptem akkor szépen lehűlt a proci és a venti is.

2016. jan. 20. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!