Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ti milyen kiosztású billentyűz...

Ti milyen kiosztású billentyűzetet használtok?

Figyelt kérdés

Szeretnék billentyűzetet, de a problémám az hogy amit én akarok az angol kiosztású és nem tudom mennyire gátolna ez engem.

Gondolom ékezetes betűk ugyan úgy lesznek csak mondjuk ; lesz helyette..



2016. jan. 18. 19:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hamar meg fogod szokni, alapból qwertz, de van amikor angol és magyar kiosztás között kell váltogassak.
2016. jan. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az í betű egyáltalán nem található meg az angol kiosztású billentyűzeten, de engem az ékezetes betűk "nem léte" is zavart.
2016. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ez az "í" máshogy akkor meg sem oldható?

Szal ha nekem mondjuk valamit kell írnom akkor max marad a word javítása?

2016. jan. 18. 20:08
 4/11 anonim ***** válasza:
alt+161
2016. jan. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Tengor ***** válasza:
92%

Nem tudom angol kiosztáson mennyire működik, de az Alt Gr + i/j az a Í és í-nek felel meg.

Én magyart használok. Nagyon olcsónak és nagyon jónak kellene lennie ahhoz, egy billentyűzetnek, hogy angol kiosztásút használjak. Noh persze nekem nem jön be a világítás és attól sem érzem magam kevesebbnek, ha nem látom minden másodpercben a CPU terhelésem.

2016. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Trevor. ***** válasza:
100%
Én német kiosztásút, de a Windows-ban magyarra van állítva.
2016. jan. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Én a programozáshoz évekig angol kiosztást használtam (ahhoz a magyar borzalmas, pont azok a karakterek vannak eldugva, amik a legsűrűbben kellenének), ezért nekem az ANSI sokkal jobban kézre áll. Az ISO-ban egyedül a nagy méretű ENTER tetszik. Sajna a legjobb minőségű mechanikus billentyűzetek kizárólag ANSI kiosztással léteznek.

Jelenleg otthon egy Corsair Vengeance K95-öt használok: [link]

A munkahelyemen pedig egy Ducky Shine 3 Yellow-t:

[link]

2016. jan. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Alighanem19 ***** válasza:
100%
#7: Ezt miért kellett lepontozni? Programozáshoz tényleg jobb az ANSI kiosztás, és a legjobb minőségű billentyűzetek tényleg nem kaphatóak magyar kiosztással.
2016. jan. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 SimkoL ***** válasza:
91%
Anno 40 éve egy telexgépen tanultam gépírni. Utána Határőrség, Rendőrség ahol szintén telexgép volt, csak átalakítva, egy pár ékezetes betű is volt - a 'fejlettebb' időkben volt RFT 2000-es telexgépünk, majd 'Gepárd telex computer'. Egy élmény volt mindegyik használata, de rövid időn belül belerázódsz. A mai napig is mindegy milyen billentyűzetem van, az a lényeg, hogy tudjam mit akarok írni - értsd programozás -.
2016. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, maradok a magyar kiosztásúnál.

Ment a zöld mindenkinek

2016. jan. 19. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!