Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek melyik a legjobb...

Eredeti Pcoutlet kérdése:

Szerintetek melyik a legjobb számítógépes webáruház és miért?

Figyelt kérdés
2016. jan. 13. 12:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Akár adjátok hozzá az alkartészek dobozát? Ez nem alap?

Igaz én 2002-ben vettem utoljára asztali gépet, de akkor alap volt, hogy kaptam minden dobozt hozzá. Nem azért mert dobozok, hanem mert benne vannak még a maradék cuccok. Alaplap dobozában csavarok, anno IDE kábel, CD-k (manapság is biztos van benne valami hasznos), de még a ház dobozában is az eltakaró műanyagok, ha esetleg valamit kivennél.

Ezeket máshol lenyúlják?

2016. jan. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 P.O.C. ***** válasza:

Vegyünk akkor egy példát a kínálatotokból:


"PC INTEL DUAL CORE SZÁMÍTÓGÉP CSOMAG

Intel Celeron Dual Core G1610 2x2600MHz

Socket 1155, H61

4096MB DDR3 1600MHz

500GB SATA3 HDD

24x dual layer DVD író

integrált 1024MB video

10/100/1000 LAN, int HD audio

fekete ATX ház

400W tápegység"


"integrált 1024MB video"


Miért kell kérkedni a 1024 RAM -al, mikor az nem is dedikált? Ha beállítja a delikvens a maximumot máris csak 3 GB RAM -ja lesz nem?


"Socket 1155, H61"


Márka típus?? Részemről nem mindegy Asrock vagy Asus. Illetve az se, hány USB -re számíthatok, van-e rajta még PS/2, rendelkezik-e DVI -al stb.


"500GB SATA3 HDD"


Milyen?


"400W tápegység"


És ez milyen? Értem én hogy garanciát vállatok, de én 3 év múlva is szeretnék működő gépet. Tapasztalatom alapján, a maghibásodások egy igen jelentős része gyenge minőségű táptól következik be.


Szóval korrektségről ennyit. Laikusoknak talán elég az információ, mert elvakítja őket a sok -pont a lényeget nem tartalmazó- technikai infó. De egy tudatos vásárolónak ennél több kell.

2016. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!