Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri a Dual Channel ennél a...

Megéri a Dual Channel ennél a gépnél?

Figyelt kérdés

Gépem adatai:

Processzor: AMD Athlon 64 X2 5200+ (AM2-es) 2,7 ghz(elvileg tud 3,2-őt is de nem mertem állítgatni)

Alaplap: Asrock N61P-S

Ram: 2 gb kingmax ( [link] elvileg ez) 800mhz

Videókártya: Gigabyte Radeon HD 4670 512MB

Merevlemez: Nem tudom a márkát csak hogy 320gb

Na ugye jelenleg 2gb de ez nem teljesen elég és gondolkoztam hogy +2 kéne. Akkor eszembe jutott a dual channel de nem tudom mennyivel lesz jobb és hogy min fogom meg érezni mert ha nem ér sokat akkor meg 8 helyett akár 6 ezerért is van 2 gb ram az meg valami csxe vagy nem tudom milyen márkájú de ez a kingmax nem tűnik rossznak. Röviden: Megéri a Dual Channel ezt a 2 ezer forintnyi különbséget és min érzem meg? (Jelenleg játék azaz MTA miatt gondoltam a ram bővítésre elsősorban. Meg későbbiekben 1 pár dolog (nem épp játék)



2016. jan. 6. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Első sorban a memória sebességén:D Egyébként nem kell tök egyformának lenniük, elég ha a méretük azonos. Nekem is két teljesen különböző rammal van Dual Channel.
2016. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :D Akkor úgy kérdezem hogy a memória sebességét min érzem meg hogy javul? Videókonvertálás,vágás vagy játék vagy úgy mindenen?
2016. jan. 6. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Először a méret növekedés lesz szembetűnő, mert a 2 gigával eléggé swappolhat a gép, 4 gigával ez erősen megritkul. Akkor a méret miatt a w7 képes lesz az előtöltésre, aminek köszönhetően gyorsabban fognak elindulni a programjaid. A sebesség növekedés pedig leginkább azokon a programokon lesz észrevehető, ahol nagyon nagy fileokkal dolgozol pl.: kép/videó szerkesztés, tömörítés stb. Játékoknál is lesz változás, de ott inkább csak azoknál, amik nyílt világban játszódnak, és nem lehet egyszerre betölteni az egész térképet, ott sokkal gördülékenyebb lesz az átmenet egy egy térképrészlet között.
2016. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Meg is rendeltem + 2gb-ot :) Ment a zöld pacsi/kéz
2016. jan. 6. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!