Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Megéri-e RAM-ot venni?

GooseBumps kérdése:

Megéri-e RAM-ot venni?

Figyelt kérdés

Egy Dell Inspiron N5010-esem van, most volt öt éves a gép. Rengeteget volt használva, mind tanulmányokhoz, mind munkához. Játszani és egyéb hardverigényes programokat használni nem igazán szoktam rajta, főként irodai munkára ill. internetezésre használom.

Többnyire elégedett vagyok a géppel, és nagyon bajok sem fordultak még elő vele - az igénybevétel miatt a HDD-t 3 év után cserélni kellett, illetve azóta egyszer el lett ejtve, de akkor is csak a HDD halt meg, ismét cserélve lett. Ezen kívül semmi baja nem volt az elmúlt öt év során.

Persze gyárilag csak 2 GB RAM van benne, és ez még soha nem volt bővítve, szóval nem csoda, ha egyre nehezebben bírja az újabb szoftververziókat, viszont szeretném egy kicsit felturbózni, mert ez a sebesség sokszor elég zavaró tud lenni... kb. 8 000 forintért tudnék 4 GB memóriaegységet szerezni bele.

Ez nem egy nagy kiadás, viszont kérdésem az, hogy mennyire érné meg? Mennyi egy ilyen laptopnak az átlag életideje? Nagyon újat venni nincs pénzem jelenleg, de ha nagy a valószínűsége, hogy nemsokára elhalálozik, akkor inkább nem költenék rá még ennyit sem. Másrészt, manualban olvastam valami olyasmit, hogy csak azonos teljesítményű memóriaegységeket szabad/érdemes(?) belehelyezni. Ez csak annyit jelent, hogy azonos egységes esetén extra hardveres gyorsítást kap, vagy ha különbözőek az egységek akkor fel sem ismeri őket? Mert persze a 4 GB is duplázás lenne a mostanihoz képest, de 6 GB még jobban hangzik... :-)

Előre is köszönöm a hozzáértők válaszát.



#inspiron n5010 #laptop életidő
2016. jan. 4. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Ennyiért még megéri. Ha más baja nincs a gépnek akkor ezzel el fog még menni egy darabig. Arra figyelj, hogy a leírásban szereplő memóriatipusokon kívűl másfélével nem fog működni. Szóval amit venni akarsz, pont olyan tipus legyen, amilyet előír a manual.
2016. jan. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ThodEE GoD ***** válasza:

Sokkal látványosabb gyorsulást lehet elérni SSDvel, persze ez drágább is.

acer aspire 5742-t használom 3Gb ram + 128Gb SSD, látványosan hasit :)

2016. jan. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Várj, én ezt nem értem. Lehet hülye kérdés (nem vagyok szakmebeli), de mi köze az SSD-nek a RAM-hoz? Az SSD szimpla adattároló, nem?
2016. jan. 4. 18:07
 4/5 ThodEE GoD ***** válasza:
Igen az de sokkal gyorsabb mint a HDD, pl betöltés HDDről 2perc SSDről 15sec :)
2016. jan. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván jó az SSD, de azért előbb a RAM-ot bővítsük... 2GB azért elég kevés.
2016. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!