Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játékra AMD vagy Intel process...

Játékra AMD vagy Intel processzor a jobb?

Figyelt kérdés
A mai, vagy a 2016-ban meghelenő játékokhoz (maximum beállításokon) milyen AMD és Intel processzor kellene, hogy "rendesen", "sok" FPS-sel (kétmagos AMD 5000+ 2.6Ghz processzorom van, nem tudom, mennyi a"jó" FPS, én már a 20-nak is örülök) menjenek? Tehát hogy AMD-ből milyen és Intelből milyen lenne jó, és a 2 közül is melyik? bonyolult a kérdés, meg tudom, hogy nem csak a processzor a meghatározó de tegyük fel, hogy ugyanolyan körülmények között.

2015. dec. 26. 22:13
1 2 3
 11/24 gixerk6 válasza:

Ahh nem hiszem annyira sok a "piaci hüjítés"...LOL

Figyelj amit ajánlottam böven elég lessz még..

Öcsémnek intel E8400van És minden game fut rendesen,egy amd 6850 mellet ..Sajnos annyira sok a gyártók által kidobott termék hogy a régit "már szarnak kell minösiteni"hogy az ujat elpasszolhassák..Hidd el amd x4 9.. series megteszi még !!Persze a többi alkatrésztöl is függ.

2015. dec. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Jól van, van 3GB RAM-om, R9 270X-em, GIGABYTE GA-M68SM-S2L-em és egy FSP Raiderem (500/550W).
2015. dec. 27. 13:39
 13/24 kicsi zoli válasza:

ha a játékírok nem fognának kezet az intellel,

akkor jó lenne az amd is.


ezért van az hogy a munkára jobb az amd,

mert az ingyenes és az olcso progikat író cégek

senkivel nem fognak kezet,

és így nem teszik bele az amd - lassító részt.


nekem p1 óta AMD van. nem véletlenül.

egy-két DOS játékot át kellet irjak belül,

hogy menjen az amd procival rendesen.


vagy túl gyors volt neki

és a sebesség ellenőrző modulja elszállt,

vagy túl nagy féket rakott be és lassú volt...

(alien triology)

de ott a -so parancsori kiegyészítés segített...

és lám a 133 amd gyorsabb volt az intel 200-nál...


ugye milyen érdekes?


most is ezt csinálják... :

lásd: xbox, kapásból 4 szeresen rossz ötlet:

intel CPU, nvidia, windows. és a microsoft találta ki...


ja és a hő... értelemszerű, nem?

mert dolgozik a proci...

csak nem neked, hanem a féken bolyong...

2015. dec. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Tehát az AMD processzor azért melegszik jobban, mert keményebben dolgozik?
2015. dec. 29. 16:58
 15/24 kicsi zoli válasza:

nemcsak... hanem nagyobb féket kap a progiktól

hogy az időzítések rendben legyenek...

.

mert ugyebár ki akar ugy szaladni

mondjuk egy FSP játékban,

mint ronaldino ha gepárdok kergetik ?

2016. jan. 15. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 kicsi zoli válasza:

tehát konkrétan:

- kézfogás intellel

- programozói hozzánemértés miatt

tesznek be proci fékező rutinokat a progikba...


mármint ahelyett hogy az eltelt időt figyelnék...

2016. jan. 15. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Halkan megsúgom,hogy az összes konzolba AMD processzor van,tehát tényleg piszok rossz játékra.
2016. jan. 15. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 kicsi zoli válasza:

nos, a kérdés:


idézlek:


Halkan megsúgom,hogy az összes konzolba

AMD processzor van,

tehát tényleg piszok rossz játékra.


Ezt az óriási baromságot ki mondta neked?

a piacon a zöldésges juli néni

láthatatlan barátja ?


amugy 2 ellenérvem van a hülyeségedre:

1. a microsoft találta ki és tervezte az xbox nyavalát...

2. a microsoft kezet fogott az intellel...


ez a hivatalos tényállás.


amugy 6 magos 12 threados intel kegyeg benne,

de ezt már leirtam....


és akkor még egy kérdés:


bevállalnád élőben, a bbc kamerái előtt

(nem a rtl vagy más senkiházi csapat előtt)


hogy kiveszed a procit egy általad kiválasztott

konzolból (nem sony tipus)


és egy japán szamuráj

lecsapja karddal a kezed

ha mégis intel cpu van benne?


----------------

MEGSZERVEZHETŐ ....

(csak a BBC kicsalogatása a macerás...)

2016. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 Exorcizamus válasza:

srácok én nem akarok senkit megtériteni de én annak idején vettem egy fx 4130 at amit még frissen a kiadáskor vettem a mai napig használok egy asrock 970 pro3 lappal egy hkc 650w os táppal és egy nemrég szerzett r7 360 kártyával

sose volt gond játékkal minden játék elmegy vele a mai napig 720 p be maxon és a 40 fps alá sose megyek söt vannak játékok mint pl az uj cod (infinite warfare) ami böven 100 fps fölé megy


egy jo kis amd proci elég lessz mindenre! én foglalkozok 3d modelezéssel játékfejlesztéssel és várhatólag még pár évig nem kell cserélni.


amikor az emberek nézik a neten az intel vs amd gaming videókat azt elfelejtik hogy amd am3+ megált a pci e 2.0 ánál mig az intel 3.0 án van igy át em csoda hogy az amd látszólag mindig le van maradva mert egy kis bandwith különbség van a 2 sín közt. még mielöt kiérdemlek magamnak egy "hülye gyökér nem is értessz hozzá" komentet tegyük tisztába a dolgokat


az intel erösebb! ez tény viszont ha veszel egy i7 6700k t gyorsan szembekerülsz azzal hogy elköltöttél 100 at procira és nincs lapod monitorod vizhütésed semmid. amég amd böl van böven egy géped ami visz mindent


az intel erös de sok ember még messziről se használja ki azt teljesítményt és sok embernek nincs is szügsége akkora teljesitményre ekkor jön a kérdés hogy akkor minek? én még emlékszek rá amikor a pentium d 775 ös procimmal meg egy hd 6450 vga val crysis 3 aztam böven.


a mostani játékok nem ugy optimalizálva k hogy az rendesen müködjön. az amd egy hosszu távu tervbe kezdett megnyerte az xbox one t a nintendo t a ps4 et wárhatólag az nvidiának is odabasz majd eggyet.


de tegyük tisztába dolgokat

ha nem akarsz 4k ba gamelni megelégszel egy 720pvel maximum grafikán esetleg egy 1080 p be mediumon minden mostani game elfog menni game en tolom doom 4 et meg küldjük a cod ot (infinite warfare) szval nem egy farming simulator szint. ha nincs 200 ezred hogy össze rakj egy gépet


akkor az amd egy ideális választás am3+ platformon az fm2 őt hagyjuk az annyira nem lett jó.


ha van pénzed persze vegyél egy intelt miérne mind 2 proci fajtán elmegy majd a game viszont egyiken se ha nincs egy jó vga d itt is az amd a nyerő az nvidia régóta forgatja a kést az emberek hátában....


egy kicsit elnyúlt ez a mondandó :D a lényeg srácok mindenki nézzen bele a pénztárcába és döntse el hogy neki a drágábra vagy az olcsóbbra van pénze

2016. nov. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Exorcizamus válasza:
helyesírási hibákért bocsánat :D
2016. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!