Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervergép és netes tv között...

Szervergép és netes tv között az adatátvitel lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szervergép és a netes TV lan kábelen keresztül egy router és egy switchen keresztül van összekötve. Lehetséges hogy a szervergépen lévő filmeket (amit más gépekkel elérek) a tv-n is el érjem és lejátszam? HA igen valaki tud segíteni?

Szervergép:

OP: win7 ultimate

8gb ram

i3 3.3ghz

tv:

LG LA6200 Full HD 1080p Cinema 3D Smart LED TV

Samsung 60D6500 Smart TV



2015. dec. 25. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Samsunggal igen, ha a hozzávaló szoftveren(kies) megosztod a médiafájlokat és beállítod rendesen,.
2015. dec. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
facebookon vagy akár itt privátba tudnánk beszélni? mert féligmeddig sikerült. vagy írjam le ide ?
2015. dec. 25. 23:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Már nagyon rég néztem ezzel a módszerrel videót, sajna a részletekre nem emlékszek már csak arra hogy megvalósítható. Bedugtam a lan kábelt a gép hátuljába, másik felét a tévébe (ha van köztük router akkor abba is lehet) megosztod a kiessel a fájlokat, beállítod a kiest és a tűzfalat is és a tévé már ki is írja hogy új médiaeszközt talált, a mediaplayerben pedig már látszódnak is a fájlok. Ja meg a beépített mediaplayeren kívül is vannak jó médialejátszó alkalmazások több extrával a tévére.
2015. dec. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kábeles módszer megvan. De pl ha van a D meghajót. Azt meg osztottam és a tv látja is. de érdekes modon a meghajtón van 10 mappa abból egyik a film mappa. csak azt az egy mappát látja. a film mappán belül legalább 150 film van, de abból csak 10et lát, ezeket le játssza rendesen ( ebbe van 600mb-s és 2 gb-s is szóval még az se mondható hogy a mérete miatt.)

Van egy sima nem netes TV-m is ott úgy próbáltam hogy van egy un ac ryan playon hd mini-m. az ugye tud működni nas-ként, de ha a szervergép osztja meg a mappát érdekes módon a médiaeszköz már nem látja. Erre van valami ötleted?

2015. dec. 26. 00:04
 5/7 Gábor_79 ***** válasza:

Én wifi-n szoktam áttolni a nekem tetsző műsort, de mindkét TV Samsung. Nem használok más szoftvert, csak a win 7 ultimate médiamegosztás szolgáltatását. Mindent engedélyeztem. A samsung az MKV-t nem játsza le /többek között nálam sem/, illetve igen, ha a kiterjesztést átírom .avi -ra. Nem kell konvertálni, csak megváltoztatni a kiterjesztést.

A megosztás ellenére, a TV-ről elsőre nem tudom betallózni a megosztott mappák tartalmát,csak miután már egyszer átküldtem az adott eszközre a médiafájlt a számítógépről. Kiválasztom a fájlt (PC-n), jobb gomb > lejátszás az eszközön.. Ha egyszer megvan, onnantól a TV-n már kereshetem a mappán belül a "megmutatott" tartalmakat. A wifi sávszélesség Full HD tartalomnál elvérzik nálam.

2015. dec. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ez a módszer működik, használtam is csak ezzel az a baj, hogy a szervergépen ugye nincs lehetőség mindig így megnyitni a filmet, ezért szeretném azt a lehetőséget hogy a teljes meghajtót elérjem a tv-vel és a tv-n keresztül a szervergép tárhelyén lehessen böngészni.
2015. dec. 26. 22:57
 7/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én nem tudtam azt megoldani eddig, de nekem is jobb lett volna. Az lett volna a cél.
2015. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!