Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Neked mik mentek tönkre a...

Neked mik mentek tönkre a gépedben eddig?

Figyelt kérdés

Nekem a legelső 1.8Ghz-es 256 MB RAM-os gépemben a tápegység, aztán az alaplap/processzor.


2. gépben ami már egy 4-es pentium D 925 Alaska volt ott egyszer tönkrement az alaplap (északi híd megadta magát, vagy valami ilyesmi) aztán 2. alkalomra pedig ugyanígy megállt, de a boltban nem tudták mi a baja. Így vettem egy újat 1,5 éve. AZ új gépen 1 év után a Videokártya tönkrement, majd 1-2 hónapja pedig az alaplapi slotok mennek tönkre sorra.


2015. dec. 24. 10:17
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Most hogy mondjátok akkor lehet, hogy nekem is rossz a táp


GTA V alatt a színek egy pillanat alatt felcserélődnek. Ami kék volt az lila lesz, ami fekete az pedig kék. Ja, és sorra döglenek be a foglalatok a gépen.


B85-ös lap és Chieftec CTG táp.

2015. dec. 24. 12:12
 12/27 anonim ***** válasza:
Az első gépemben a CS olvasó 3x is elszállt (sokat volt használva) egyik alkalommal a szervízben elázott csőtörés miatt, napokig szárították. Utána az alaplap elezdte enni a procikat, 3db 533MHz-es Celeront is elfogyasztott mire elszállt a lap. Ezután rendszeresen fejlesztettem a gépeim és ritkán voltak hibák szerencsére. Egyszer egy használtan vett 60GB-os IBM HDD-m szállt el, egyszer egy táp, máskor egy alaplap adta meg magát nálam illetve utoljára egy videokártyát cseréltek gariban 1,5 év használat után. A tesómék és a párom gépét is beleszámítva volt még kb 2 alaplap, egy táp, 4 videokártya, meg 2-3 HDD az elmúlt ~15 évben. Anyósoméknál elszállt már 2 tápegység, sógoromnál 2 alaplap kb 10 év alatt.
2015. dec. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ha mindeg ujbol tonkre mennek hardverek akkor tap lehet, gariztatni kellene

...


elektromos halozatotok sem arthat megnezetni lehet nagyon rossz es azert se birja a tap a megprobaltatast (vagyis egy ujabb is idovel feladhassa a harcot foleg ha az is belepos lesz)

2015. dec. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Chieftec CTG 550W mióta belépő szintű?
2015. dec. 24. 12:25
 15/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

miert szerinted a pcx.hu oldali belepo es minosegi kategoria az iranyado?...


milyen tap akkor ha nem belepos?

2015. dec. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
hát sztem márkás. És tudom hogy vannak ennél jobbak 20-30k-ért is, de azért ez sem egy 5k-s táp
2015. dec. 24. 12:43
 17/27 anonim ***** válasza:
Belépő kategória a minőségbe...nem hulladék.
2015. dec. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

minden tap markas... olyan nincs hogy noname, mert akkor hogy arusitanák?


marka meg majdnem semmit nem mond a legtobb esetben ezt is tudhatnad


gyakorlatilag (mai arakat tekintve) nem dragabban hanem olcsobban is van tole jobb tap

illetve tole dragabban is van (20-30 as arban meg felette) belepos tap is, es nem ajanlott tap is


szoval eleg relativ ez


de a lenyege nem ez lett voln hanem az hogy ha lecsereled akkor erdemes egy jobb tipusra


ugy tudod meg csak hogy jol mukodik e tapod ha szakember rendesen bemeri, netan be is vizsgalja


szinten vonatkoik ez az elektromos halozatra


megteheted hogy nem foglalkozol a tappal mert az biztos nem lehet hibas ez ügyben mivel "markas"

de hany hardver halalat akarod még megvarni?


de amugy mivel garis ezert szorakozatathatod oket is

2015. dec. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
alaplap (leégett), merevlemez (elkopott az olvasófej), dvd írók, ház ventilátor,
2015. dec. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 MGéza ***** válasza:

Az én listám elég hosszú :)

Első gépemben 200Mhz cyrix: hűtetlenül lett OC, működött ugyan, de nem volt az igazi. Hiába, kezdő Pc-s barmolása anno 90-es évek második fele. 80gb-s vinyó 90% bad sectoros lett.

PIII: semmi, leszámítva az ősöreg 4x cd meghajtót.

Amd 2800+-os konfig: gyakorlatilag minden, táp csapágyas, alaplap kidöglött, ramok meghibásodtak. Nem kellett volna WOT-t játszani rajta :)

AM2-es 5200+: HKC usp nem bírta az Ati 4870-et... szerencsére volt gari és vevő is.

Azóta semmi.

2015. dec. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!