Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eladtam egy notebook-ot, a...

Eladtam egy notebook-ot, a vevő kéri vissza az árat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladtam egy notebookot 90k-ért, TUDTOMMAL eredeti Windows 8.1 rendszerrel, csak a matrica jött le róla. A vevő kipróbálta, kb. 1 óráig tartott az adás-vétel, majd mikor hazaért, közölte, hogy nem eredeti, mivel nem tudja visszaállítani gyárira és ő csak azért vette meg mert állításom szerint eredeti. (Később a termékkulcsot elküldtem neki sms-ben, de ő a matricát kéri mindenképpen). Adás-vételi szerződés nincs, hívogat egyfolytában, hogy kéri vissza a pénzt, vagy vegyek neki egy 8.1-et, van rá 2 napom. Fordulhat ilyen esetben a rendőrséghez? Én mindent elmondtam neki, amiről tudtam a számítógéppel kapcsolatban, s segítőkész is vagyok, válaszolok a hívásaira, de a fenyegetés már kezd sok lenni!
2015. dec. 19. 00:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azt írod "tudtommal", most akkor tudod?

Mert, ha bizonytalan vagy, akkor megérezhette, és lehet azt hiszi átverted, adtál neki egy tört Win8-at.

Csak a nem meghallgatott fék védelmében írom.

Szóval tudod? Papírja már nincs meg, gondolom.

2015. dec. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A "tudtommal" azért lett odairva, mert ajándékba kaptam, nekem azt mondták, hogy az, licenc kulccsal lett aktiválva, nem holmiféle netes tört ökörséggel.


Irtam neki egy sms-t, melyben leirtam a panaszaimat, hogy felesleges a fenyegetés, épeszű ember nem igy oldja meg a problémáját, valamint azt is leRtam neki, hogy nem egy webáruházzal kötött üzletet, akinek azonnal visszaviheti a nem megfelelő terméket és minden megy tovább. Mindent látott a vétel során, akkor még nem volt akadály számára, hogy nincsen matrica, csak mikor hazaért, akkor hivott fel, hogy nincs rajta. Ez az a tipikus fenyegetős ember? Aki ebben leli örömét...

Biztosan.

Az, hogy fenyeget, őt minősti, a licenc kulcsot is elküldtem neki, amivel aktiválva lett és egy Windows-os papiron van rajta, de ez nem elég neki, folyton hivogat. Letiltottam a számot az sms elküldése előtt, igy nem jelzi ki, hogyha hiv. De nem csak engem zaklat, hanem a páromat is. Most komolyan ekkora ügyet kell abból csinálni, ha nincsen matrica? Nyilván azért adtam el, mert pénzre volt szükségem, de követelőzik, és ezen a téren már tanácstalan vagyok, hogy mit tehetnék. Az sms óta azonban nem jelentkezett, talán belátta, hogy igazam van, talán ment a rendőrségre, nem tudom. De a rendőrség is mit tud csinálni adás-vételi hiányában? Na meg ugye látta a vevő a terméket, mielőtt megvette.. nem zsákbamacskát árultam. Mi hasznom lenne abból, ha félrevezetek valakit. A hirdetésben sem volt leRás arról, hogy van matrica a terméken. Ez akkor miért csak akkor jutott eszébe mikor megvette? Mikor érdeklődött és az adás-vétel során ez miért nem volt baj? Túl sok a miért, amire szerintem nem tudna a vevő sem megfelelő magyarázatot adni. A legegyszerűbb dolog a fenyegetőzés és a követelőzés. Ha mindenki beugorna az ilyeneknek, akkor nem is tudom hol tartana az emberiség.. mindenki le lenne húzkodva, meg át lenne vágva. Egyébként nehogymár egy állitólagos ügyvédi irodának ne lenne pénze egy Windows licenc-re? Mikor ott van náluk XY gép..


Mindenesetre roppant mód ideges vagyok az ügy miatt, mert nem tudok már ezzel mit csinálni.

2015. dec. 19. 14:51
 13/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a papírját is átadtam a vevőnek, garanciális a termék, még 1 év. De a papiron nem szerepel ilyesmi, csak összeszerelési útmutató, plusz a számla+garancialevél.
2015. dec. 19. 14:53
 14/17 A kérdező kommentje:
Egyik ismerősöm is járt mondjuk hasonlóképpen, eladott egy 80ezer forintos DH biciklivázat, Freddy vagy mi volt a neve, nem tudom.. rá pár napra hivta a vevő, hogy el van repedve a váz, ismerősömnél nem volt. Őt is fenyegették, de nem lett az ügyből semmi. Remélem nekem is ilyen szerencsém lesz. Sajnos sok az olyan ember, aki megvesz valamit, nem tetszik neki, és mindenféle indokkal próbálja visszajuttatni a terméket az eladóhoz. Vagy az is lehet tönkrevágta a notit, kitudja...
2015. dec. 19. 14:57
 15/17 A kérdező kommentje:

Most már azt akarta, hogy utaljak neki 10.000ft-ot a bankszámlájára, hogy tudjon venni egy rendszert. Bele is mentem volna, de édesapám erélyes ember, s nem hagyta, hogy butaságot csináljak. Mondta majd felhivja a vevőt és beszélget vele. A vevő felvette és az első mondata az volt, ne zaklassuk (most hivtuk először). Majd visszahivott az élettársa minket, elmondtuk neki, hogy ahol az adás-vétel történt, visszavesszük tőle a terméket, de ebbe se ment bele, még úgysem, hogyha kifizetjük a benzint. Pedig Pest nincs is vészesen messze Székesfehérvártól. Most pedig szoftverhamisitással vádol, mindezt egy matrica miatt. Miért őrizte volna meg bárki is, ha otthon használja? Főleg a mai világban...

Elvileg ügyvéd a nő, de mégcsak a neten sem találok ilyen nevűt. Ha hétfőig továbbra is zaklat, akkor szerintetek zaklatás/zsarolás vádjával feljelentsem? Mert az is eléggé törvénybeütköző, ha másnak adod ki magad, főleg, ha egy ügyvédnek. Na meg szerintem egy ügyvéd nem zsarol, követelőzik, stb.

Nem lesz unalmas a karácsonyom úgy érzem :D

Vajon miért nem akarja visszakapni a vételárat? Eléggé sántit a dolog.

2015. dec. 19. 20:54
 16/17 anonim ***** válasza:

Sántít bizony, de nagyon!

Megmondod, hogy ha cakk-pakk visszaadja, akkor OK, amúgy sétáljon valahova...

Ne félj, az ilyenek az utolsó fillérig szívóznak, az az istenük. Érzi rajtad, hogy parázol, gondolta kicsit lehúz...ilyen fajta.

2015. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Esküszöm nem értem az ilyen embereket. Utánanéztem egy kicsit a dolgoknak, mert hát ugye az internet jó barátunk, mindenkiről van fenn valami. Álltólag dolgozni vette, be az ügyvédi irodába a feleségének, a facebook-on december elsején közzé van téve, hogy gyerek született. Akkor nem GYES-en kéne lennie? :D

Az a baj az emberek idegeit ba**ák szét az ilyenek )már elnézést, és legtöbbször az eladó van elhordva mindennek, holott mindent, de tényleg mindent megtettem. Ismeretlen személynek pedig nem utalunk pénzt, ez egy alap dolog.

Amióta drága édesapám tények elé állitotta őket, nem keresnek, de ha a rendőrséghez fordulnak már az sem zavar, úgy is kinevetik őket. Ha egy matrica miatt kell verni a palávert másnak, mert nincs pénz a 3. gyerek fenntartására, az már nem az én problémám kell, hogy legyen. Felajánlottam nekik a visszavásárlás lehetőségét, pluszba benzin pénzt is adnék, amiért lejönnek, de ha ez nem felel meg, akkor felőlem fejre is állhatnak. Mit várnak? Menjek házhoz és vegyem vissza? Nekem is pénzbe kerül a benzin, amit el is mondtam neki, hogy az én kocsim sem vizzel megy. 5000ft pedig nehogy ne legyen elég egy oda-vissza útra Bp és Szfvár között.. még vonattal is megvan. Kész röhej.

Na de nem idegesTem magam ezen.

Nagyon köszönöm a sok hasznos választ! :)

2015. dec. 19. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!