Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eladtam egy notebook-ot, a...

Eladtam egy notebook-ot, a vevő kéri vissza az árat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eladtam egy notebookot 90k-ért, TUDTOMMAL eredeti Windows 8.1 rendszerrel, csak a matrica jött le róla. A vevő kipróbálta, kb. 1 óráig tartott az adás-vétel, majd mikor hazaért, közölte, hogy nem eredeti, mivel nem tudja visszaállítani gyárira és ő csak azért vette meg mert állításom szerint eredeti. (Később a termékkulcsot elküldtem neki sms-ben, de ő a matricát kéri mindenképpen). Adás-vételi szerződés nincs, hívogat egyfolytában, hogy kéri vissza a pénzt, vagy vegyek neki egy 8.1-et, van rá 2 napom. Fordulhat ilyen esetben a rendőrséghez? Én mindent elmondtam neki, amiről tudtam a számítógéppel kapcsolatban, s segítőkész is vagyok, válaszolok a hívásaira, de a fenyegetés már kezd sok lenni!
2015. dec. 19. 00:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem add vissza a pénzt, és add el egy normális embernek.
2015. dec. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha nincs matrica, akkor nem számít eredetinek, még ha vetted, akkor se. Érdemes az EULA-t olvasni, ha már megveszed. A kérése jogos, add vissza a pénzét, vagy vegyél neki egy licencet. Utóbbi nem feltétlen drága, legalábbis a gép árához képest.
2015. dec. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Igen, az előző hozzászólót tudom igazolni. A cégünknél csináltunk microsoft auditot, természetesen vannak még dos 6.22-es gépek is a 90-es évekből, ugye az automatizálás nagyon drága, és nem követel 2 évente új gépparkot. Ezeknek még a dos-ról is kellett volna a szállító, meg a számla. (akkor még nem volt COA matrica)

Ahol pedig újabb gépek voltak, kellett scannelni egy szoftverrel, és lefotózni a matricákat, ahol esetleg nem lett volna, ott újra vásárolni a licenszet. :S

2015. dec. 19. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A matricákat egyedül céges környezetben kell őrizgetni, ne beszéljünk már hülyeségeket. Civilként nem kell. Ha van termékkulcsot, és átadtad neki, akkor onnantól kezdve hiába jelentget fel.
2015. dec. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hirdetés útján adtad el. Szerepelt benne, hogy a matrica már nincs meg? Emellett a kérdésből kiderül, hogy átvétel előtt megnézte, kipróbálta a gépet. Akkor emelt kifogást a hiányzó matricára? Ha már csak az első kérdésre igen a válasz, akkor már fedve vagy.
2015. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi bajod belőle, ha egyszerűen hagyod a francba. Megnézte, megvette. Ha nem vállaltál rá semilyen írásos garanciát, akkor semmit sem tud tenni. Hiába fenyegetőzik, ha ezzel a rendőrségre megy le se fogják szarni. Azt az sms-t amiben elkülted neki a termékkulcsot ne töröld ki, Ezze ha szükség lenne ( de úgy sem lesz ) rá, tudod igazolni, hogy te mindent megtettél.
2015. dec. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Elindítható a telepítés a rejtett partícióról újraindítás után? Ha igen, akkor azt te nem tudtad rávarázsolni, ezt még megemlítheted. Előtelepített rendszer van rajta gondolom...
2015. dec. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha alapjaraton win 8-al vagy ujabbal jott, akkor nem is volt rajta matrica, mivel a kodot az uefi tarolja, igy telepiteshez sem kell kod, kiolvassa az uefibol.
2015. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

A pénzt nem tudom számára visszaadni, mert nyilván azért adtam el, hogy szükségem van a pénzre. Új Win 8.1-et pedig nem tudok neki venni, főleg nem így karácsony előtt. Alkudott az árból 15ezret, abból már apróhirdetéses oldalon tud venni egy másik rendszert. Először azt mondta ajándék lesz másnak, majd amikor már otthonról hívott, egy ügyvédi iroda részére vásárolta állítólag, majd a matricára hivatkozott. Ez mind rendben is van, de amikot megvette, személyesen nem csinált ügyet a matricából, csak megnézte aktivált-e a Windows és ennyi. Majd amikor mondtam, hogy a matrica nincs meg, mert ajándékba kaptam, jött a fenyegetés, hogy rögzítette az összes telefonbeszélgetésünket. Előkerestem neki a licenc kulcsot, írtam neki egy smst ezzel kapcsolatban, valamint annyit is, hogy én nem egyeztem bele, hogy a hangomat felvegye. Utána jött egy utolsó hívás, hogy vasárnapig keressem elő a matricát. Azóta se kép se hang. Nem lehet, hogy csak megpróbál palira venni, s ezáltal pénzt akar kicsikarni belőlem?

2015. dec. 19. 11:08
 10/17 anonim ***** válasza:
De igen, ezt próbálta. Hagyd a francba. Ha netán újra megcsörget csak nyomd ki és kész.
2015. dec. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!