Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyha havonta megrendelek...

Hogyha havonta megrendelek alkatrészeket egy új PC összeállítására, akkor az megéri?

Figyelt kérdés
2015. dec. 18. 02:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha neked megéri? Egyhamar nem lesz géped...

Miért akarod havonta rendelni a komponenseket? Honnan jött ez és miért?


Vagy esetleg havonta 1 komplett gépet akarsz összerakni?


Nem értem a dolgot, kicsit pontosítanád?

2015. dec. 18. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mit értesz alkatrész alatt. Ha csavaronként rendeled, akkor az eleje meg a vége nem fog összeérni, és az egész cakk-pakk jól elavult és elb***szott lesz.
2015. dec. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha külön boltokból akarod összerendelni neten, mert adott helyen épp olcsóbb egy-két alkatrész (kivéve ha több tízezres megtakarításod lenne ezzel), nem éri meg, ha csak a szállítási díjat nézzük. Itt 990, ott 1500, összességében sokkal többre jössz ki, mintha egyben megrendelted volna egy helyről.


A garanciát is folyton lesheted, hogy melyik alkatrésznél mikor jár le.


Inkább gyűjtsd össze a pénzed, és vedd meg akkor egészben. Addigra lehet, hogy újabb alkatrészeket tudsz venni.

2015. dec. 18. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy-egy alkatrész esetén nem. Ha még így is csoportosan rendeled, akkor megérheti. Viszont ilyenkor két utat lehet követni:


1. Nincs pénzed megvenni az álom gépet, de meg tudsz belőle venni annyit, hogy legalábbis használható legyen, amíg megjön a többi is. Akkor tedd ezt. Egy ideig használod néhány komponenssel az előző gépedből vagy IGP-vel SSD vagy HDD nélkül.


2. Ezt sem tudod biztosítani. Ekkor azokkal érdemes kezdeni a vásárlást, amiknek nem esik gyorsan az ára (ház, táp, alaplap, CPU, memória, HDD) és azt a végére hagyni, ami a leggyorsabban avul (videokártya, SSD).


És érdemes előre számolni a szállítási költségekkel, mert így akár 5-10 ezer forint pluszt is jelenthet.

2015. dec. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem. Gyűjtsél és vegyél meg egyben mindent. Ugyanott vagy azzal, ha havonta veszel meg dolgokat, és azzal, hogy ha egyben. 4 hónapig gyűjteni, vagy 4 hónapon keresztül alkatrészeket vásárolgatni nem ugyanaz? :)


Nem értem benne a logikát én sem.

2015. dec. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem. Inkább rakd félre minden hónapban azt az összeget amit alkatrészre szánnál és amikor összegyült annyi, hogy egy egész gép kijön belőle, akkor vedd meg, egyben. Mivel mindig jönnek ki újabb hardverek így lehet jobbat tudsz majd választani a gépbe.
2015. dec. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is így raktam össze a gépem, havonta ráköltöttem 50-60 ezret (persze a vga és a cpu több volt azokat egy egy külön hónapban rendeltem meg). Nekem megérte mert legalább véletlenül sem folyt el a pénzem. Fél év alatt megvolt minden aztán összeraktam. Én kívártam a végét, mert ugye tudtam volna használni pl. vga vagy ssd nélkül, de türelmes típus vagyok így ki bírtam várni. A garanciára figyelj (aminek a legtöbb a garija azt rendeld először és így tovább, vagy azt rendeld a végén amire a legtovább szeretnéd megtartani a garanciát. Én az első opció szerint cselekedtem). Azt meg nem gondolom, hogy fél év alatt elavulnak a dolgok, csak az árak változnak de hát ez van. És tényleg plusz költség a különálló házhozszállítás meg extra garanciák, de ha így vesz az ember gépet ezt be kell vállalni. Szerintem megéri, legalábbis Nekem megérte!
2015. dec. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!