Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC konfiguráció, vélemények?...

PC konfiguráció, vélemények? Alternatívák?

Figyelt kérdés

Kicsit később gondolkozok a vásárláson, mivel, ahogy néztem a grafikonokat: jelentős ugrást tapasztaltam :/

A forint gyengülése mellett lehet a karácsony is közrejátszik.

A célom egy erős alap gép, amiben a jövőben csak videokártyát cserélnék.

1150-es foglalat mellett döntöttem. Az 1151 kicsit drágább, mind processzor, mind alaplap terén és talán akkora +-t nem is nyújt. Támogatja a DDR4-et, de szerintem egy ideig a DDR3 is kielégít minden igényt.

Alaplap:

MSI Z97S SLI Krait Edition alaplap - 36,5k

[link]

Esetleg más? Mi a véleményetek róla? Megbízható? Nem szeretném, ha éppen emiatt károsodna valami (szintúgy majd a tápnál is)


CPU:

Sokat gondolkodtam, de egy jobb i5 és már elég közel van árban, így lehet hosszú távon megérné egy kicsivel többet befektetni rá. Vagy ár érték arányban nem nyújtana ennyit? (ahogy néztem még 2014-ben 90k körül mozgott)

Intel Core i7-4790K processzor - 105k

[link]

CPU elavulni nem igazán szokott. Elég sokáig bírják, ahogy elnéztem.


TÁP:

Ebben is a segítségeteket kérném. Amikről jókat hallottam:

Thermaltake 530W Hamburg W0392RE - 15k

[link]

FSP 550W Raider S 550 80+ -20k

[link]

Nyitott vagyok lényegében bármilyenre, csak megbízható legyen és elbírja a leendő videokártyát is.


Ház mellett még nem döntöttem, de kb 10 ezer környékén gondolkozok. (bár szorosan nem is ide tartozik)


Ez így idáig pcx árai alapján 176k körül van, szereléssel együtt. Kérdésem még az lenne, hogy a pcx így is összeszereli, hogy hiányzik a RAM, HDD? Illetve mennyire végeznek precíz munkát? És megjelent a fő probléma: a jelenlegi keretem már kezd kifogyni :( , bár az idő előrehaladtával, ha minden igaz egyre nagyobb :D


Hiányzik még a RAM:

Jelenlegi gépemben 2x4gb DDR3 1600Mhz-es van. Lőttem róluk egy képet: [link]

Leporolva szerintem egyelőre mehet is bele, de mindenféleképpen venni fogok újat. Amit kinéztem:

Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HX318C9T3K2/8 memória

De, hogy jobban megérje a váltást lehet 2x8 lesz belőle. Bár túl sok minden még nem használja ki.

Akkor pedig ez: Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HX318C9SRK2/16 memória

Ahogy néztem közülük ezeknek a legkisebb az időzítése (CL9)

De még talán belefér a keretbe, mivel videokártyára sajnos nem maradt.


Később pedig kb 100k értékben vennék bele videokártyát, ha lesz elegendő pénzem (illetve a mostanit húgyért szarért eladom :D) Addig is a kis Intel HD Graphics 4600-at használnám. Eddig is tudtam nélkülözni a komolyabb játékokat, egy darabig még kibírom :) A GT630 1 Gb-os videokártyámtól már jobb :)


HDD:

Viszem tovább.


Később, ha minden jól megy talán munkára is lenne használva. De ez még nem most lesz.


Reménykedek benne, hogy egy kis idő elteltével változni fognak az árak pozitív irányba. Max nyár végéig várok (ami azért odébb van :D) Úgy gondolom, hogy a fentiek még akkor is bőven megállják a helyüket, sok változás nem lesz. Addig is nézegetem az árlistát :)


Mit gondoltok a fenti konfigról? Bármiféle alternatívára nyitott vagyok teljes mértékben. Ha tudtok jobbat, esetleg mást írjátok! Max tesztek, vagy szimpátia alapján döntök :) De jobb lenne minél szélesebb skála.

És az elgondolásról mi a véleményetek? :D

Bár olvastam sok helyen, hogy játékra bőven elég az i5 is, és az i7 nem nyújt sokkal többet. Ez a jövőre nézve mennyire lenne igaz? Jelenlegi ár szerint: i5-4460 kb a fele; 4690k - 73k. Árkülönbség a 4690k és i7 között kb 30 ezer, valóban megér ennyit?


Elég sok a kérdés, és sok helyen bizonytalan is vagyok. Hosszúra sikerült, remélem leírtam mindent, amit szerettem volna, nem maradt ki semmi.

/1 monitor 1920x1080, 60Hz/

Előre is köszönöm!



2015. dec. 15. 23:49
1 2
 11/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hazon sporolni pont hogy nem kifizetodo


csak peldanak nem rolad

de ha valaki evente vesz geped de mindeg 5ezres hazba akkor azt is csereli

4ev alatt 20ezret kolt hazra... ha tovabbra is valtogassa megtobbet

csak beszalt a hulladek termelo tarsadalmi lancba...


jo egy arcadia kiszolgalhat szinten 25evet is akar de azert nem egy 390X es i7/5 hez illik foleg ha tuningos lesz vegul a cpu megis

2015. dec. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

[link]


amugy ha csak Full HD marad mindeg is a monitorod akkor egy GTX970 is tobb kint eleg

es akkor egy fsp aurum 400 vagy meginkabb be quiet straigth power e10 400 is bosegesen elegendo tuningal is

illetve ekkora felbontason a 380/380X 960/majdnani 960Ti is bosegesen elegendo lehet ha nem kell iszonyat magas fps...

2015. dec. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"A célom egy erős alap gép, amiben a jövőben csak videokártyát cserélnék."


kerdesben ezt irod


amugy nagyon ismeros a kerdes sok hasonlot latam mar


ennek pont az a lenyege ha >>eros alap gep << kell

alaplapon nem sporolnal azt latom


akkor gephazon es tapegysegen miert sporolnal?

ezek a gep legfontosabb alapjai...


vga ra meg tok ertelmetlen sokat kiadni ha azt ugyis tervbe vetted fejlesztesre

65 ezerert van egy csomo 960 4GB aktualisan ez a teljes vga kinaltatot tekintve vett Best Buy

2. best buy 42ezerert az R7 370 teljes vga kinalatot tekintve

ezt csak megjegyeztem, 370 azert eleg gyenge 960/380 hoz kepest

es termeszetesen a 380/380X joveteles ha amd t szeretnel

100-65=35ezer (960)

100-70=30ezer (380)

100-80=20ezer (380X)

a megmaradot hasznosabb dolgokra is lehet forditani


de amugy tenleg mikor majd vasarolsz akkor tegyel fel kerdest

2015. dec. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy 270/250 vagy mit tudom en annyi oszeget irtal :D


szoval ilyen magas keretbe 970/390 akkor is belefer ha extras (haz, tap, lap) es ha kellene ram, meg hdd is

de ezek vanak neked


szoval keretedbe egy Full Extras konfig is bele kell ferjen ami mar most uber brutal lesz stb

szoval csak jol kell alakitgatni valogatni

ramot kesobb is raersz lecserelni 16gb ra ha szukseget erzed

2015. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Asrock H97 killer alaplap ha igaz nem olyan rossz


gyartoi adatok alapjan premium anyagfelhasznalasu

de azert a gyartasminoseget, gyakorlati minoseget teszt alapjan lehetne mondani en még nem neztem rola...

2015. dec. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
+1 a veszélyes csávónak ;)
2015. dec. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!