Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC konfiguráció, vélemények?...

PC konfiguráció, vélemények? Alternatívák?

Figyelt kérdés

Kicsit később gondolkozok a vásárláson, mivel, ahogy néztem a grafikonokat: jelentős ugrást tapasztaltam :/

A forint gyengülése mellett lehet a karácsony is közrejátszik.

A célom egy erős alap gép, amiben a jövőben csak videokártyát cserélnék.

1150-es foglalat mellett döntöttem. Az 1151 kicsit drágább, mind processzor, mind alaplap terén és talán akkora +-t nem is nyújt. Támogatja a DDR4-et, de szerintem egy ideig a DDR3 is kielégít minden igényt.

Alaplap:

MSI Z97S SLI Krait Edition alaplap - 36,5k

[link]

Esetleg más? Mi a véleményetek róla? Megbízható? Nem szeretném, ha éppen emiatt károsodna valami (szintúgy majd a tápnál is)


CPU:

Sokat gondolkodtam, de egy jobb i5 és már elég közel van árban, így lehet hosszú távon megérné egy kicsivel többet befektetni rá. Vagy ár érték arányban nem nyújtana ennyit? (ahogy néztem még 2014-ben 90k körül mozgott)

Intel Core i7-4790K processzor - 105k

[link]

CPU elavulni nem igazán szokott. Elég sokáig bírják, ahogy elnéztem.


TÁP:

Ebben is a segítségeteket kérném. Amikről jókat hallottam:

Thermaltake 530W Hamburg W0392RE - 15k

[link]

FSP 550W Raider S 550 80+ -20k

[link]

Nyitott vagyok lényegében bármilyenre, csak megbízható legyen és elbírja a leendő videokártyát is.


Ház mellett még nem döntöttem, de kb 10 ezer környékén gondolkozok. (bár szorosan nem is ide tartozik)


Ez így idáig pcx árai alapján 176k körül van, szereléssel együtt. Kérdésem még az lenne, hogy a pcx így is összeszereli, hogy hiányzik a RAM, HDD? Illetve mennyire végeznek precíz munkát? És megjelent a fő probléma: a jelenlegi keretem már kezd kifogyni :( , bár az idő előrehaladtával, ha minden igaz egyre nagyobb :D


Hiányzik még a RAM:

Jelenlegi gépemben 2x4gb DDR3 1600Mhz-es van. Lőttem róluk egy képet: [link]

Leporolva szerintem egyelőre mehet is bele, de mindenféleképpen venni fogok újat. Amit kinéztem:

Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz HX318C9T3K2/8 memória

De, hogy jobban megérje a váltást lehet 2x8 lesz belőle. Bár túl sok minden még nem használja ki.

Akkor pedig ez: Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HX318C9SRK2/16 memória

Ahogy néztem közülük ezeknek a legkisebb az időzítése (CL9)

De még talán belefér a keretbe, mivel videokártyára sajnos nem maradt.


Később pedig kb 100k értékben vennék bele videokártyát, ha lesz elegendő pénzem (illetve a mostanit húgyért szarért eladom :D) Addig is a kis Intel HD Graphics 4600-at használnám. Eddig is tudtam nélkülözni a komolyabb játékokat, egy darabig még kibírom :) A GT630 1 Gb-os videokártyámtól már jobb :)


HDD:

Viszem tovább.


Később, ha minden jól megy talán munkára is lenne használva. De ez még nem most lesz.


Reménykedek benne, hogy egy kis idő elteltével változni fognak az árak pozitív irányba. Max nyár végéig várok (ami azért odébb van :D) Úgy gondolom, hogy a fentiek még akkor is bőven megállják a helyüket, sok változás nem lesz. Addig is nézegetem az árlistát :)


Mit gondoltok a fenti konfigról? Bármiféle alternatívára nyitott vagyok teljes mértékben. Ha tudtok jobbat, esetleg mást írjátok! Max tesztek, vagy szimpátia alapján döntök :) De jobb lenne minél szélesebb skála.

És az elgondolásról mi a véleményetek? :D

Bár olvastam sok helyen, hogy játékra bőven elég az i5 is, és az i7 nem nyújt sokkal többet. Ez a jövőre nézve mennyire lenne igaz? Jelenlegi ár szerint: i5-4460 kb a fele; 4690k - 73k. Árkülönbség a 4690k és i7 között kb 30 ezer, valóban megér ennyit?


Elég sok a kérdés, és sok helyen bizonytalan is vagyok. Hosszúra sikerült, remélem leírtam mindent, amit szerettem volna, nem maradt ki semmi.

/1 monitor 1920x1080, 60Hz/

Előre is köszönöm!



2015. dec. 15. 23:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

"Kicsit később gondolkozok a vásárláson"


ok így ki is skippeljük az egészet.. majd akkor írd ki ha venni akarod mert az informatika szörnyen gyorsan változik az alkatrészek ára is.. ami ma jó vétel lehet hogy holnap valamiért 10000ft-al is feljebb mehet és úgy már nem lesz az

2015. dec. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hamburg és Raider belépőszintű tápok, nem alkalmasak processzorhúzásra, ahogy egy 10 ezres ház szellőzése sem lesz hozzá ideális, emiatt felesleges Z lap K processzorral.
2015. dec. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1.

Ez így igaz. Változnak az árak, sokszor elég nagyot. Jelenleg elég magasan vannak, pont emiatt várok, hátha valami változás. Hiába itt a karácsony, akciók stb, valahogy mégis drágább minden...

Ezért fogom nézegetni az árlistát, esetleg egyenként levadászni őket :D

Ennyi idő alatt pedig nem hiszem, hogy az alaplap, CPU, RAM, TÁP elavulttá válna.

Még az 1155-re is vannak jó CPU-k, DDR3 már évek óta piacon van.


2.

Értem, köszönöm.

Belegondolva: lehet nem feltétlen fogom húzni, így az igényeket kicsit lejjebb rakva:

MSI H97 PC MATE alaplap - 26k

Intel Core i7-4790 processzor 93k

Így máris a jelenlegi árakkal 23 ezer spórolás.


Vagy:

Asrock H97 PRO4 alaplap


Vagy más?

2015. dec. 16. 00:24
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Indokolja bármi is az i7-et?


Eddigi tapasztalataim alapján (márpedig van jó pár), előre 4-5 évre teljesen fölösleges tervezni.

Komolyan, fölösleges úgy hozzáállni, hogy hú, most rádobok +30e-t és még jobb lesz, mert:

1. Soha nem fogod kihasználni annyira, hogy az a kicsi plusz bármit is számítson.

2. 3-4 év múlva nem sokat fog jelenteni az a kevés plusz amit kapsz, addigra a jobb is ugyan úgy avul el.

3. Egy technológiai ugrás (kisebb méret, jobb teljesítmény stb...) szintén úgyis azt hozza, hogy minden megy előbb utóbb a kukába/családban adódok tovább és nulláról építkezhetsz újra.


4 Ami pedig a legfontosabb: Soha nem tudhatod, hogy pontosan mi lesz több év múlva. Lehet kijön még pár generáció, megugranak a gépigények és ami most csúcskategória, az a középkategória aljára esik vissza. (Ami amúgy lenni szokott.)



Nem azt mondom, hogy ne nézz utána és ne fektess bele pénzt és energiát, én is csináltam egy új gépet nem olyan rég (kb 1 éve), de ne vidd túlzásba.

Egy erős gépet, ami több évet kiszolgál simán ki lehet hozni 130-150 között és 200 fölött már egyáltalán nem érdemes rá költeni. (Sőt szvsz már 150 fölött sem, de kinek mi.)

Tényleg, hiába tűnik eleinte jó ötletnek, hogy "majd később kelleni fog", hidd el, nem fog. :)


/Ramokhoz tipp: Én néztem több alaplapot végül választottam egy olyat (Z87M Pro4), amin 4 foglalt volt, így a meglévő 2x4 GB ramom mellé csak bedotam még egyszer ennyit. Eddig akkor panaszkodott, amikor 4-5 virtuális gépet futtattam egyszerre. De pont ezért ez igény is volt nálam, hogy kell a 16GB, az emberek többségénél még a 8 is bőven elég./



Persze amennyiben azt élvezed, hogy lehet menőzni a haveroknak, hogy a legújabb játékok, ultra beállítások mellett 300 fps-el futnak, akkor tárgytalan amit írtam. (Sok embernél ez is szempont, bár nálad kétlem, mert ahhoz túl értelmes a kérdés.)

2015. dec. 16. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha már, házra is érdemes áldozni picit, elég sokat fogod nézni. (Na meg ez az egyetlen amit esetleg később is vihetsz tovább.)


Én egy Cooler Master N500-at vettem 20k-ért a micro atx-es lappal rengeteg hely van benne, szerelni is könnyű volt és elég jól szellőzik. (Plusz nem papírból van. :) )

Egy régi Thermaltake Xaser III-as házat cseréltem erre, amit anno még az egyik régi géppel kaptam (azóta 2x lett a bele cserélve) és nem bántam meg.

Szebb, könnyebb, elegánsabb és szerelhetőbb.

2015. dec. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Kicsit tovább nézegetve a következő konfigra jutottam:

Alaplap terén lehet maradnék, max 10 ezerrel több így (a jövőre gondolva)

MSI Z97S SLI Krait Edition alaplap

Asus H97-PRO GAMER alaplap

Asrock Z97 Pro4 alaplap

Asrock Z97 Extreme3 alaplap


CPU:

Intel Core i5-4590

(max i5 4690k)


RAM:

Kingston 2x8GB DDR3 1866MHz HX318C9SRK2/16 memória


Ház: kb 10k


Ez így kb 140 (MSI z97s SLI-Krait, i5-4590, 2x8gb DDR 1866Mhz, +ház +5k szerelés)


Tápnak mit ajánlotok? Illetve videokártyának.

Tápra kb 25 ezret, videokártyára pedig 110 ezret szánnék.

Ez így összesen, ha minden igaz 280 ezer.

2015. dec. 16. 01:22
 7/16 A kérdező kommentje:

Az ezelőtti válaszom írása közben jött válaszra és ezelőttiekre alapozva megint változtak a dolgok:

Akkor tehát nem indokolja semmi az i7-et így le is mondtam róla. Akkor, ha nem tervezek előre annyira, akkor:

Azt néztem, hogy más alaplapoknál max DDR3 - 1600 Mhz.

Ezen az alaplapon akadt fent a szemem: Asrock H97M PRO4

[link]

Vélemények alapján biztató.


CPU:

Intel Core i5-4590


Ram:

Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HX316C9SRK2/8 memória


TÁP:

FSP 550W Raider S 550 80+


Ház szempontjából tényleg nem tudom mennyit érdemes kiadni. Egyébként jól láttad: a cél nem menőzni a haveroknak, pusztán a mostani játékokat megfelelően élvezni (és még egy darabig). A ház sem érdekel kinézetileg. Nem túl nagyok iránta az elvárásaim. Lehetőleg sötét legyen. Inkább a szellőzés, ami fontos lenne. És, ha netán újabb videokártya kerülne bele, akkor ne kelljen fűrésszel nekiállni :D

Amiket találtam:

Zalman Z3 Plus fekete

(vagy sima Z3)

Raijintek Arcadia fekete

Amit ezelőtt mondtatok: lehet sajnálnék érte kiadni annyi pénzt, majd talán később, esetleg használtan, ha kapok olyat :D


És elvileg megvan minden, már csak egy kellően erős videokártya hiányzik. De lehet kicsi lesz a táp.

Mit ajánlotok?

Ez így 142 ezer. És akkor legyen a keret 260, max 270 ezer.

Ez így már vinné ultrán/maxon/fullon (akárhogy is nevezzük) a mostani játékokat?

pl.

BF, AC (Most ugyebár a syndicate), Far Cry (4), GTA (V), SW: Battlefront, Witcher és még sorolhatnám, a lista nagyon hosszú. És köztük vannak olyan játékok, amik meglehetősen rosszul optimalizáltak. Nálam annyi FPS elég, hogy szép tiszta és folyamatos képet lássak. Tehát nem érdekel, hogy 120 helyett csak 100 xD

Az FPS minimum határát 30-ra raktam, de azért örülnék, ha (bőven) 40+ lenne minden esetben. Egyébként is a monitorom 60 Hz...


Köszönöm az eddigi válaszokat! Mentek a zöldek :)

2015. dec. 16. 02:17
 8/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Raider meg Hamburg akkor sem jo vetel ha nem tuningolsz

Hamburg 13-14ezerert lenne "elemegy" vetel de kenyszerbol(!) (ez azt jelenti hogy mivel mas jobb nem volt ezert megveszed, netan ideiglebesre)

Raider 15-16ezeret lenne "turheto" vetel, talan ennyiert be is valalhato de ugy 200W korultol nagyobb fogyasztasu vga ala ilyent sem tennek (papiron elbir 2db 970sli t vagy 1db 390X t egy normal tuningolt intel 1150/1151 melet is)


ha FSP markahoz ragaszkodsz akkor FSP Aurum 400 van ebben az arban

arra boven alkalmas amire a raider t hasznalni erdemes szoval...

amugy meg Best Buy 20ezer korul az Antec HCG 520 (M is) amig még kapni oket (abbol gondolom mert reneteg mas jo tap is eltnunt a boltok kinalatabol...)

hamburg helyett meg a Chieftec Force CPS-500S a jobb vetel pl. (szinten azonos arban)

2015. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

amugy kerdezo

abszolut semmi ertelme levaltanod a 8GB ramod 8GB ra

ha levaltod mindenkepp 2x 8GB legyen vagy pedig

ne valtsd le! (mi a farncnak? a ramok orokeletuek, MHz meg CL nek nincs jelentosege ha kesobb vga is lesz gepben, dual chanel ad annyit hogy IGP jol teljesitsen amig nincs vga)

2015. dec. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#6 25ezerert van FSP Aurum 500 mar

de 1-2ezerel tobbert van be quiet! Straigth Power E10 500 ( a modu szinten 1-2ezerel tobb)


jo lesz 390X ala is


#5 +1


gephaz az nem fogyo eszkoz, vagyis 25 even tul is kiszolgalahat

mostababan felkapott pl. az NZXT Source S340

nem veletlen...

20ezer igen de 250ezres gepnel ez alapnak veheto...

2015. dec. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!