Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Honnan tudom meg, hogy rossz...

Honnan tudom meg, hogy rossz a processzor?

Figyelt kérdés

Nagyon gyanús, hogy a proci nem jó, ugyanis lassú lett a gép. Az újratelepítés sem oldotta meg a problémát.

Hol nézhetem meg, hogy valóban a processzor a hibás?

Ha több programot nyitok meg, előfordul, hogy kiírja CPU 100%. Ilyenkor kénytelen vagyok újból indítani a gépet.


2010. márc. 23. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Közel sem biztos, hogy a prociddal van gond. Nekem mikor tönkrement, akkor nem csak belassult, hanem totál meghalt. Szerintem ott inkább valamelyik belső alkatrészeddel lesz gond, mondjuk memória. Azok hajlamosabbak tönkremenni.


Ha pedig több programot indítasz el, egy régebbi gépnél, ami mondjuk még csak 1 magos, nem nagyon kell csodálkozni a 100%-os terheltségen.

2010. márc. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha rossz a processzor akkor annyira "lassú" lesz, hogy el sem indul a gép... A leírásodból inkább vírusra következtetnék.
2010. márc. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha processzr lassú az nem a proci hibája:)

A cpu vagy jó vagy meghal!

Lehet, hogy valami olyan program van a gépen amit az "nem szeret"! Próbálj ki egy kis igényű operációs rendszert illetve ne kapcsolódj az internetre vele és ne is telepíts semmit (a próba idejéig)!

Ha így sem jó, akkor nekem sincs ötletem!

2010. márc. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igaz, igaz, - már megtudtam, hogy ha egy proci meghal, akkor aus...

A RAM-ok is jók, cserélgettem.

Egyesek az IDE-kábelre fogják a hibát, állítólag, ha egy szál megtörik benne előhoz ilyen jellegű hibákat.

Arról is hallottam, hogy a vinyó is kaphat egy olyan vírust, melyet formázással sem birom eltüntetni..

Feladtam.

Fizetéskor szakemberre bízom.

Köszi a válaszokat!

2010. márc. 26. 21:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez egy helyes ötlet:-).Végülis ezért tanulták a szakmát, és ezért vannak lajikusok.

Persze azért rendesesn meg is kérik az árát:-)

2010. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

CPUmark

[link]


Orthos - futatni (kb1-2 orát) a hibát jelzi

[link]

2010. márc. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A processzopr nem lehet rossz, ha az rossz, akkor semmit sem csinál az egész gép ha bekapcsolod, max elindula tápegység ventilátora, és annyi, nem történik a továbbiakban semmi!


A lassulást a rossz hűtés, alaplapi kondenzátor hibája, vírus vagy kémporgram fertőzés, vagy rossz szolgáltatás beállítások (dcomcnfg) esetleg memóriahiba okozza, utóbbinál gyakori fagyásnak is kell lennie, továbbá ha 3 centi vastag por van a gépben akkor előfordulhat a környezet páratartalma miatt amit megköt a por hardver zárlat is..

2010. márc. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ne add fel, próbáld ki másik szűz vincsivel és másik oprendszerrel..


A régi vinyóról meg még a partíciókat is töröld le..

2010. márc. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
vagy vírus nekem is ez volt de ujratelepítés után nem tudom
2010. márc. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 JimBeammmmmmm válasza:
Sziasztok! Nekem is ugyanilyen problemam van. Viszont en kitakaritottam a gepet es veletlenul eltortem az egyik kis pöcköt. Lehet hogy ezert lassul le egy ido uran a gep? ( bocsi telefonrol irtam)
2017. nov. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!