Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor ha rossz akkor...

Tomazolika kérdése:

Processzor ha rossz akkor bekapcsolás után is melegszik?

Figyelt kérdés

Van egy ezer éves procim és elindul vele a gép ,de semmi nem jeleik meg a képernyőn , még a

bios sem . De lehet hogy mással is van gond és ezért nem reagál. (A régi cuccok teszteletlenek ) De viszont a mag melegszik mint az állat . (nem vagyok amatőr már pár gépet összedobtam csak e téren még nincs tapasztalatom .

Valakinek van ötlete ?


2010. nov. 15. 14:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Egy processzor, de minden más alkatrész is melegszik rögtön bekapcsolás után, és minél jobban terheled, annál jobban.


Hogy miért nem ad képet, azt egy régi gépnél nem tudom látatlanban megmondani.


Talán ha fáradtál volna azzal, hogy elmondod, mit raktál össze. Minden alkatrészen megtalálod a nevét és/vagy egy szériaszámot, amire ráguglizva megkapod a nevét.

2010. nov. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Én tudom ,hogy minden alkatrész melegszik ,de csak arra arra lettem volna kíváncsi hogy egy rossz processzor melegszik -e . amúgy ha alaplap gond van akkor eleve ne csipog a bios (másik procival müködik minden teljesen a videóvezérlő működik mert azt teszteltem, a ram ok , vinyó meg nem kell a bioszhoz . szóval nem hiszem hogy az alkatrészek neveivel és szériaszámával sokra mennél...(amúgy asus a7xv( a deszka ) a proci AMD athlon 2800+ Nvidia mx440 )

de azért köszönöm a válaszod .

2010. nov. 15. 14:48
 3/3 anonim ***** válasza:
A rossz processzor is melegedhet. Egy processzorba 35-40 millió tranzisztor van integrálva. Hogy ne működjön, ahhoz elegendő, ha egy tönkremenjen, hogy melegedjen, ahhoz elég, hogy akár egy is működjön.
2010. nov. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!